اخبار

بخشی از مشاغل شیراز را اتباع بیگانه اشغال کرده اند

بخشی از مشاغل شیراز را اتباع بیگانه اشغال کرده اند
رییس اداره‌ی سیاسی فرمانداری شهرستان شیراز تاکید دارد که بخش بزرگی از فرصت‌های شغلی این شهرستان را اتباع و افاغنه اشغال کرده‌اند.

‌به گزارش اشتغال اتباع خارجی، به نقل از فرمانداری شیراز، رحیمی در جلسه‌ی ساماندهی اتباع بیگانه‌ی ساکن در شیراز، گفت: با توجه به اینکه اکثر جمعیت افاغنه در شهرستان شیراز به عنوان کارگران ساختمانی، کشاورزی، کارگران تخلیه، جمع آوری ضایعات و کفاشی فعالیت دارند، طبیعی است که بخش بزرگی از فرصت‌های شغلی که می‌تواند در اختیار کارگر ایرانی قرار بگیرد، توسط افاغنه اشغال شده است‌.

رییس اداره‌ی سیاسی فرمانداری شیراز گفت: حضور اتباع بیگانه در شهرستان شیراز باعث بوجود آمدن مشکلات اجتماعی و بعضا امنیتی می‌شود و نیازمند توجه جدی و اساسی است.

وی گفت: اگرچه بخشی از مسائل و مشکلات ناشی از ورود افاغنه به کشور ناشی از نبود کنترل مرزها و از حوزه‌ی اختیارات شهرستان خارج است اما در بعضی موارد می‌توان با اتخاذ سیاست‌های درست از اثرات و تبعات منفی حضور اتباع بیگانه کاست.

رحیمی گفت: ‌اکثر جمعیت افاغنه در بافت قدیم  شیراز حضور دارند که به نوبه خود موجب انتقال خرده فرهنگ‌های این جمعیت به جمعیت ساکن ایرانی می‌شود.

او ادامه داد: آنچه این وضعیت را بدتر کرده گسترش این جمعیت و انتقال آنان به مراکز حاشیه و سایر مناطق است که نیازمند تصمیماتی ویژه خواهد بود.

رحیمی گفت: با توجه به نرخ زاد و ولد افاغنه و رشد روز افزون جمعیت آنان، ترکیب جمعیتی شهرستان شیراز در آینده تغییر می‌کند؛ هماهنگونه که اکنون بخش اعظمی از مدارس مناطق 3 و 4 شیراز به مدارس افاغنه تبدیل شده است.

۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ۱۵:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید