اخبار

۷۰ مدرسه اتباع خارجی در سراسر کشور فعال شد

۷۰ مدرسه اتباع خارجی در سراسر کشور فعال شد
رئیس‌گروه مدارس بین‌الملل وزارت آموزش و پرورش گفت: در عرصه بین‌الملل آموزش و پرورش ایران حدود ۷۰ مدرسه اتباع خارجی ایجاد کرده است.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی، مومنه قاسمی در همایش تخصصی تقویت علمی، محور توسعه و اقتصاد پویا که در کتابخانه امام خامنه‌ای سنندج برگزار شد، اظهار داشت: تربیت نیروی انسانی وظیفه آموزش و پرورش بوده و نیاز است تا بودجه آموزش و پرورش را افزایش دهیم.

وی گفت: اگر بخواهیم ریشه‌ای عمل کنیم باید نگرشی بین‌المللی داشته و یک بازنگری در کتب درسی مدارس داشته باشیم.

رئیس‌گروه مدارس بین‌الملل وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: سرمایه‌گذاری بر آموزش و پرورش و بر رشد و ‌توسعه اقتصادی اثر بسیاری داشته و دست کم گرفتن این مهم سبب افت در عملکردمان می‌شود.

وی با اشاره به عملکرد موفق کشور مالزی، گفت: مالزی نگرش مثبتی به مهاجران داشته و از ظرفیت آنها استفاده کرده و سبب توسعه اقتصادی این کشور شده است.

قاسمی افزود: در عرصه بین‌الملل آموزش و پرورش ایران حدود 70 مدرسه اتباع خارجی ایجاد کرده و فرصتی ایجاد شده تا دانش‌آموزان مهاجر از این امکانات استفاده کنند.

وی با بیان اینکه عقلانیت مورد تاکید مقام معظم رهبری است، اظهار داشت: متأسفانه در کتب درسی کشور موضوعات کلیشه‌ای مطرح و آموزش داده می‌شود و نیاز است تا دانش‌آموزان را با موضاعات کاربردی و عقلانی آشنا کنیم.

رئیس‌گروه مدارس بین‌الملل وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت زنان خانه‌دار نیز بهره بگیریم چراکه تولیدی که این زنان می‌توانند انجام دهند، می‌توانند الگویی برای مدیران کشوری باشند.

۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ۱۳:۰۴

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید