اخبار

بیرجند| اتباع بیگانه با مدارک غیرقانونی دستگیر شدند

بیرجند| اتباع بیگانه با مدارک غیرقانونی دستگیر شدند
رئیس پلیس امنیت عمومی استان خراسان جنوبی از دستگیری سه تبعه خارجی زن به اتهام استفاده غاصبانه از شناسنامه ایرانی خبر داد.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی، سرهنگ مرتضی موسوی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار داشت: با دریافت اطلاعاتی مبنی بر اینکه سه نفر خانم تبعه خارجی از شناسنامه ایرانی استفاده قاصبانه کرده‌اند و از این مدارک سوءاستفاده کرده‌اند موضوع برای رسیدگی در دستور کار مأموران قرار گرفت.

وی اظهار داشت: با انجام اقدامات و بررسی‌های لازم مشخص شد که شناسنامه‌ها متعلق به افرادی در استان‌های همجوار هستند و فوت کرده‌اند که صاحب شناسنامه‌ها آنها را به سه تبعه خارجی به قیمت هنگفت فروخته است و اتباع خارجی نیز با این مدارک در ایران ازدواج کرده‌اند و مدارکی از قبیل گواهینامه، گذرنامه و سایر مدارک هویتی دریافت کرده‌اند.

رئیس پلیس امنیت عمومی خراسان جنوبی در ادامه افزود: با انجام مکاتبات اداری ابطال شناسنامه‌ها از طریق اداره ثبت احوال پیگیری شد و متهمان به پلیس امنیت عمومی احضار شدند که در بازجویی پلیس لب به اعتراف گشودند و به جرائم خود اعتراف کردند.

موسوی تصریح کرد: مدارک هویتی که غیرقانونی توسط این افراد اخذ شده بود از آنان سلب شد و با تشکیل پرونده برای رسیدگی به اتهاماتشان به مقام قضائی معرفی شدند.

۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ۱۳:۰۴

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید