اخبار

آموزش‌های مهارتی به اتباع خارجی ارائه می‌شود

آموزش‌های مهارتی به اتباع خارجی ارائه می‌شود
مدیر کل دفتر نظارت، بهسازی و هدایت شغلی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: آموزش‌های مهارتی به اتباع خارجی درحرفه‌های آموزشی نظیر طراحی دوخت، کاربرد رایانه در محیط کار و دیگر حرفه‌ها که بشتر مهارت‌های خدماتی هستند ارائه می‌شود.

 

به گزارش اشتغال اتباع خارجی، علیرضا طاهرپوردرنشست سرپرست کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و سرکنسول کشورهای کره جنوبی، فرانسه و نروژ با مجموعه آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به ارائه آموزش‌های مهارتی به پناهندگان در کشور،اظهار داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای با ارائه آموزشهای مهارتی ویژه اتباع خارجی برای توانمندسازی و ایجاد زمینه اشتغال آنان در کشور متبوع خود نقش ویژه‌ای را ایفا می‌کند.

وی با بیان اینکه توسعه خدمات آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به اتباع خارجی در دستور کار سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای قرار دارد افزود: در راستای هماهنگی‌های انجام شده و با حمایت کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و وزارت امور خارجه موضوع ارائه خدمات آموزشهای فنی و حرفه‌ای به اتباع خارجی در دستور کار قرار گرفت که سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای طی چند سال گذشته بسیار خوب عمل کرده است.

طاهرپور با اشاره به اینکه آموزش‌های مهارتی براساس استانداردهای موجود در آموزش فنی و حرفه ای و بنا به درخواست اداره کل اتباع خارجی وزارت کشور به ابن افراد ارائه می‌شود اظهار کرد: ساختار فعالیت‌های آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برای پناهندگان به گونه‌ای طراحی شده که تمامی آنها در مناطق شهری صورت گرفته و مرتیط با نیازها و متمرکز بر حوزه‌های ساختمانی، تعمیرات و صنعت باشند.

مدیر کل دفتر نظارت،بهسازی و هدایت شغلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ارائه آموزش‌های نهاد محور از طریق این سازمان را عاملی برای خوداتکائی، ریشه کنی فقر، ایجاد اشتغال پایدار، رشد اقتصادی و زندگی بهتر برای اتباع خارجه برشمرد و گفت:افزایش ظرفیت اقتصادی خانواده‌ها می‌تواند امکان دستیابی به راه حل‌های پایدار و خصوصا اشتغال آسان‌تر اتباع خارجی در هنگام بازگشت موفقیت آمیز آنها را افزایش دهد.

وی، بیان کرد: آموزشهای مهارتی به اتباع خارجی درحرفه‌های آموزشی نظیر طراحی دوخت، کاربرد رایانه در محیط کار و دیگر حرفه‌ها که بشتر مهارت‌های خدماتی هستند ارائه می‌شود.

طاهرپور با تاکید بر ارائه آموزش مهارتی بر اساس نیاز منطقه‌ای بیان کرد: آموزشهای مهارتی به اتباع خارجی در سراسر کشور بر اساس نیاز منطقه‌ای ارائه می‌شود.

۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ۱۳:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید