اخبار

شناسایی بیش از 96 تبعه خارجی غیرمجاز شاغل در لرستان

شناسایی بیش از 96 تبعه خارجی غیرمجاز شاغل در لرستان
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان از تداوم بازرسی‌ها و شناسایی 96 تبعه خارجی غیرمجاز شاغل در واحدهای اقتصادی استان خبر داد.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی، علی آشتاب اظهار کرد: با عنایت به اهمیت و ضرورت شناسایی و جلوگیری از اشغال فرصت‌های شغلی توسط اتباع بیگانه غیرمجاز در استان در سال 96 بیش از 164 مورد بازرسی مشترک با نیروی انتظامی و 1048 مورد بازرسی توسط بازرسان کار استان انجام شده که سبب شناسایی 96 تبعه خارجی غیرمجاز شاغل در استان شد.

  وی افزود: بر اساس قانون هرگونه به‌کارگیری اتباع خارجی در واحدهای کارگاهی ممنوع است و کارفرمایان متخلف برابر قانون از یک روز تا 90 روز حبس و پرداخت چند برابر دستمزد یک کارگر جریمه می‌شوند که طی سال 1396 تعداد 15 کارفرمای متخلف نیز شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

  آشتاب با اشاره به جایگزینی نیروهای بومی به جای اتباع بیگانه در واحدهای کارگری استان تصریح کرد: در مجموع 90 نفر جایگزین اتباع بیگانه در واحدهای کارگری استان شدند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ساماندهی اشتغال اتباع خارجی در استان، یک موضوع با اهمیت و حساس است و تبعات حضور غیرمجاز اتباع بیگانه یعنی اشغال فرصت‌های شغلی موجود که می‌بایست جوانان بومی استان در آن شاغل باشند.
۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید