اخبار

مدیرکل تعاون گلستان:

154 نیروی کار داخلی جایگزین اتباع خارجی در گلستان شد

154 نیروی کار داخلی جایگزین اتباع خارجی در گلستان شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت: در سال گذشته 154 نفر نیروی کار داخلی جایگزین اتباع خارجی در استان گلستان شد.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی سعید مازندرانی در گرگان با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: اولویت اشتغال برای نیروی کار بومی است، بکارگیری اتباع خارجی با توجه به وضعیت اشتغال موجود جفای بزرگی به نیروی کار داخلی است در همین راستا در سال گذشته 154 نفر نیروی کار داخلی جایگزین اتباع خارجی در استان گلستان شد.

وی از تعطیلی 17 کارگاه مختلف در سطح استان طی سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: 74 کارفرما در سال گذشته به مراجع قضایی معرفی شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان با اشاره به بررسی 131 مورد از درخواست‌های متقاضیان اخذ تائید صلاحیت شرکت‌های خدماتی گفت: در راستای مواد سه و 6 آئین‌نامه اجرایی کارهای سخت و زیان‌آور تعداد 412 مورد بازرسی ویژه انجام گرفت.

مازندرانی از روند افزایشی کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: 284 کمیته‌ حفاظت فنی و بهداشت کار  در سطح استان فعالیت دارند.

به گفته وی؛ 296 مورد از درخواست‌های متقاضیان اخذ تائید صلاحیت مسوولان ایمنی در استان گلستان مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان بیان کرد: تعداد 8 هزار و 498 مورد نظارت بر حسن اجرای قانون کار از طریق انجام بازرسی‌های مختلف انجام شد.

مازندرانی با اشاره به اینکه 57 تشکل کارگری و کارفرمایی در سال 1396 در استان تاسیس شد، ابراز کرد: دوره‌های آموزشی با سرفصل‌های مرتبط برای تقویت تشکل‌های مختلف کارگری و کارفرمایی در استان برنامه‌ریزی و به اجرا درآمد.

وی از اجرای برنامه‌های آموزشی عمومی و تخصصی در زمینه حفاظت و بهداشت کار برای 20 هزار و 528 نفر ساعت در محل مرکز و صنایع خبر داد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت: در 46 کارگاه نسبت به بررسی و اندازه‌گیری عوامل شیمیایی و فیزیکی محیط کار در واحدهای تولیدی، صنعتی، کشاورزی، معدنی و خدماتی اقدام شد.

مازندرانی از بررسی 53 کارگاه و کارخانجات سطح کشور در راستای ایمنی و بهداشت کار خبر داد و افزود: محیط کار باید بستری مناسب از تمام لحاظ برای کارگران باشد.

وی همچنین با اشاره به فعالیت 57 تعاونی روستا تعاون در استان گفت: دو همایش برندسازی طی سال گذشته در استان گلستان برگزار شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان اظهار کرد: از مجموع 7 هزار نفر ساعت آموزش ارائه شده 5 هزار و 340 نفر ساعت آموزش به کارکنان داده شد و یک هزار و 660 نفر ساعت آموزش به مدیران ارائه شده است.

به گفته مازندرانی؛ مدیران به طور متوسط 50 ساعت آموزشی و کارکنان به طور متوسط 40 ساعت آموزشی در سال گذشته گذراندند.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید