اخبار

تاکید مدیر کل تعاون و کار هرمزگان بر جایگزینی نیروی داخلی به جای اتباع خارجی در بخش دریایی

تاکید مدیر کل تعاون و کار هرمزگان بر جایگزینی نیروی داخلی به جای اتباع خارجی در بخش دریایی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: با توجه به فرصتهای شغلی در بخش دریایی، جایگزینی نیروی داخلی به جای اتباع خارجی ضروری است.
 

به گزارش اشتغال اتباع خارجی ،مهندس سلیمی در سومین جلسه هیات فنی اشتغال اتباع خارجی استان با اشاره به راه اندازی اولین کاریابی تخصصی دریایی در استان گفت: این کاریابی برای ساماندهی نیروی کار علاقه مند به فعالیت در مشاغل دریایی و هدایت کارجویان به این نوع فعالیت ها در استان راه اندازی شده و با توجه به اینکه بخشی از نیروی کار شاغل در بخش دریایی کشور را اتباع بیگانه تشکیل می دهند این کاریابی امکان بیشتری برای اشتغال نیروهای توانمند داخلی در مشاغل دریایی فراهم می کند تا این نیروها بنوانند در اولویت اشتغال قرار گیرند و دغدغه های کارفرمایان دریایی کشور مبنی بر در دسترس نبودن نیروی کار توانمند داخلی نیز رفع می شود.

وی اظهارداشت: با توجه به اینکه هرمزگان یک استان ساحلی است و حجم بالایی از فعالیت های دریایی در آن انجام می شود باید درخواستهای متقاضیان جهت استفاده از اتباع خارجی در کشتی و شناورها قبل از ارائه در جلسات هیات فنی اشتغال اتباع، طی نامه ای به انضمام لیست آن شرکت به کاریابی تخصصی دریایی ارجاع داده شود و کاریابی موظف است به مدت یک هفته پاسخ آن را به این اداره کل اعلام نماید که در صورت عدم نیروی مورد نیاز، شرکت دریایی می تواند از نیروی اتباع استفاده کند.

مهندس سلیمی در ادامه خواستار شناسایی نیروهای ایرانی آماده به کار به جای نیروی خارجی و برگزاری دوره های آموزشی مرتبط با دریانوردی توسط کاریابی تخصصی دریایی با همکاری اداره کل شیلات و بنادر و دریانوردی استان شد.

در ادامه این نشست، نماینده اداره کل بنادر ودریانوردی استان گفت: تاکنون با سه درخواست مجوز کاریابی تخصصی دریایی جهت تایید صلاحیت تخصصی دریایی توسط این اداره کل موافقت شده است.

نماینده اداره کل شیلات نیز با بیان اینکه 98 فروند کشتی صیادی فعال در آبهای داخلی (شناورهای فانوس ماهی) به  صید مشغول هستند، گفت:این تعداد شناور دارای 968 نیروی ایرانی و 800 نفر نیروی خارجی می باشند که در این خصوص نیازمند جایگزین تعدادی نیروی ایرانی به جای اتباع تا پایان سال هستیم.

تامین نیروی ایرانی مورد نیاز شناورها توسط کاریابی تخصصی دریایی خط طلایی هرمز با همکاری اداره کل شیلات و بنادر و دریانوردی استان، ارسال لیست شرکتها و شناورهای ثبت ایران توسط اداره کل بنادر و دریانوردی به اداره کل تعاون و کار، برگزاری نشست منطقه ای با مدیران استانهای جنوبی جهت همفکری و تامین نیروی دریایی و بازرسی های موردیو سرزده از شناورها با همکاری اداره کل شیلات و تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از جمله مصوبات این نشست بود.

۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۳:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید