اخبار

پنجاه هزار نفر از اتباع خارجی پروانه کار دارند.

پنجاه هزار نفر از اتباع خارجی پروانه کار دارند.
مدیرکل اتباع خارجه سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر ۴۲هزار نفر از اتباع خارجی در کشور بیمه هستند و بیش از یک میلیون اتباع خارجی در کشور زندگی می‌کنند اما فقط ۵۰ هزار نفر از آنها پروانه کار دریافت کرده‌اند. ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶ استانها خراسان جنوبی نظرات

مدیرکل اتباع خارجه سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر ۴۲هزار نفر از اتباع خارجی در کشور بیمه هستند و بیش از یک میلیون اتباع خارجی در کشور زندگی می‌کنند اما فقط ۵۰ هزار نفر از آنها پروانه کار دریافت کرده‌اند. ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶

به گزارش اشتغال اتباع خارجی ، احمدرضا خزاعی صبح امروز در نشست خبری اظهار داشت: در حال حاضر 42 هزار نفر از اتباع خارجی در کشور بیمه هستند که به طور کلی 82 هزار بیمه شده اصلی و تبعی از اتباع خارجی داریم.

وی با بیان اینکه 82 هزار ایرانی مستمری بگیر در خارج از کشور داریم و 310 هزار ایرانی مستمری بگیر و بیمه پرداز در خارج کشور وجود دارد افزود: از سه میلیون و 500 هزار ایرانی مقیم خارج از کشور 30 هزار بیمه پرداز اصلی داریم که همراه خانواده‌هایشان 70 هزار نفر هستند.

مدیرکل اتباع خارجه سازمان تامین اجتماعی گفت: در کشور بیش از یک میلیون اتباع خارجی زندگی می‌کنند اما 50 هزار نفر آنها پروانه کار دریافت کرده‌اند.

خزاعی بیان کرد: در حال حاضر حدود 834 هزار پناهنده در کشور وجود دارد که برخی از آنها به ویژه در بین اتباع کشور افغانستان تحصیلات بالایی دارند و شایسته نیست تنها در مشاغل خاص و سخت بتوانند کار کنند که از این جهت این دسته از قوانین نیاز به بازنگری دارد.

وی افزود: تامین اجتماعی به 390 هزار نفر خدمات ارائه می‌دهد و در استان خراسان جنوبی 192 نفر بیمه پرداز از اتباع خارجی وجود دارد و بر اساس قوانین پناهندگان تنها در برخی از مشاغل سخت چون جمع‌آوری زباله و سنگ‌بری می‌توانند اشتغال به کار داشته باشند.

مدیرکل اتباع خارجه سازمان تامین اجتماعی گفت: عدم اطلاع رسانی، نداشتن برخورد مناسب و انسانی با اتباغ خارجی در جامعه در برخی موارد از دلایلی است که می‌توان به عنوان بیمه نبودن اتباع خارجی در کشور به آن اشاره کرد و از طرف دیگر وجود برخی از قوانین که نیاز به اصلاح دارد نیز این شرایط را به وجود آورده است.

98 درصد از بیمه شدگان اتباع خارجی خراسان جنوبی مشمول بیمه اجباری

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی نیز در این نشست اظهار داشت: 98 درصد از بیمه شدگان اتباع خارجی در خراسان جنوبی مشمول بیمه اجباری و تنها دو درصد آنها مشمول دیگر پوشش‌های بیمه‌ای هستند.

درویشی با بیان اینکه بعد از اتباع کشور افغانستان تعدادی از اتباع کشور چین و تعداد محدودی از روسیه و بلغارستان در خراسان جنوبی بیمه تامین اجتماعی هستند افزود: 192 نفر از اتباع خارجی در خراسان جنوبی بیمه هستند که این تعداد به همراه خانواده آنها حدود 450 نفر می‌شود.

وی بیشترین بیمه شده اتباع خارج را در خراسان جنوبی از کشور افغانستان دانست و بیان کرد: از جمعیت 780 هزار نفری استان تعداد 116 هزار و410 نفر بیمه شده اصلی و 16هزار و600 نفر مستمری بگیر هستند.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: مجموع افراد تحت پوشش و مستمری بگیر تامین اجتماعی در خراسان جنوبی به همراه خانواده آنها 365 هزار نفر است که 47 درصد جمعیت استان را شامل می‌شود.

وی افزود: در هفت ماهه امسال 210 میلیارد تومان به مستمری بگیران و بیمه شدگان تامین اجتماعی در خراسان جنوبی پرداخت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 23 درصد رشد دارد.

۲۷ آبان ۱۳۹۷ ۰۸:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید