اخبار

جذب ۱۳۵ میلیارد دلار سرمایه خارجی توسط چین

جذب ۱۳۵ میلیارد دلار سرمایه خارجی توسط چین
حجم سرمایه‌گذاری خارجی در چین در سال ۲۰۱۸ با ۳ درصد افزایش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ۱۳۵ میلیارد دلار رسیده است.

تلویزیون دولتی چین اعلام کرد حجم سرمایه‌گذاری خارجی در چین در سال ۲۰۱۸ با ۳ درصد افزایش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ۱۳۵ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی ، به نقل از سی سی تی وی، حجم کل سرمایه خارجی جذب شده توسط چین تا پایان سال گذشته میلادی با افزایشی سه درصدی به رقم ۱۳۵ میلیارد دلار رسید. دومین اقتصاد بزرگ جهان هم‌چنین در نظر دارد تا با تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری خارجی، این رقم را بیش از پیش افزایش دهد.  

پیشتر نیز دفتر تجارت و توسعه سازمان ملل اعلام کرده بود که چین در نیمه نخست سال ۲۰۱۸ موفق شد بیش‌ترین سرمایه‌گذاری خارجی را در بین کشورهای جهان جذب کند. به گفته جیمز ژان، مدیر آنکتاد چین با جذب ۷۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در نیمه نخست سال ۲۰۱۸ موفق شد در رده نخست جذاب‌ترین مقصد سرمایه‌گذاری خارجی جهان قرار بگیرد.

چین برنامه گسترده‌ای برای آزادسازی بیشتر بازار سرمایه و کاستن از قوانین سختگیرانه سرمایه گذاری خارجی اتخاذ کرده است که از جمله آن ها می توان به کاهش محدودیت‌های سرمایه‌گذاران خارجی در بخش هایی چون انرژی، منابع طبیعی، زیرساخت‌ها، حمل و نقل، لجستیک و خدمات حرفه‌ای اشاره کرد.

چین هم‌چنین برای نخستین بار در ماه آوریل سال گذشته اعلام کرد پس از سال ها ممنوعیت دسترسی فعالان خارجی به بازارهای مالی این کشور، مالکیت اتباع خارجی بر شرکت های چینی از ۴۹ درصد به ۵۱ درصد افزایش می یابد.

۲۴ دی ۱۳۹۷ ۰۷:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید