اخبار

اتباع خارجی در مرکز فنی و حرفه ای ایوان آموزش های مهارتی دیدند

اتباع خارجی در مرکز فنی و حرفه ای ایوان آموزش های مهارتی دیدند
رییس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان ایوان از پایان دوره های آموزشی مهارتی ویژه اتباع خارجی (معاودین عراقی) در مرکز آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان خبر داد.

 به گزارش اشتغال اتباع خارجی 'قباد خسروی' افزودد: مرکز فنی و حرفه ای ایوان بر اساس توافق نامه دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، از سال 90 اقدام به برگزاری دوره های آموزشی مهارت اتباع خارجی مقیم کرد.

وی اظهار کرد: این مرکز با همکاری کمیساریای سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در سه ماهه نخست امسال همچنین اقدام به برگزاری دوره های آموزشی مهارت آموزی بصورت رایگان برای معاودین عراقی مقیم این شهرستان کرد.

خسروی یادآور شد: در این دوره 48 نفر از معاودین عرقی مقیم شهرستان در رشته های شلوار دوز، کارور word ، مکانیک موتورهای بنزینی و تعمیرکار استارت آموزش دیدند.

رییس مرکز فنی و حرفه ای ایوان با اشاره به نقش مهم سازمان فنی و حرفه ای کشور در خصوص برگزاری این دوره ها، گفت: در واقع این آموزش ها بمنظور فراهم آوردن بسترهای مناسب جهت توانمند سازی شغلی اجرا شده است.

وی اضافه کرد: در پایان این دوره آموزشی به هر یک از فراگیران، بسته های آموزشی برای انجام فعالیت در بازار کار به صورت رایگان اهدا شد.

رییس مرکز فنی و حرفه ای ایوان افزود: هزینه برگزاری دوره های یاد شده از سوی کمیساریای سازمان ملل متحد در امور پناهندگان پرداخت شده است.

استان ایلام به سبب همسایگی با عراق سال هاست پذیرای هزاران نفر از اتباع این کشور به عنوان معاودین عراقی است، بخش عمده ای از عراقی های مقیم ایلام به علت داشتن اصالت ایلامی، پیش از آغاز دفاع مقدس و حمله رژیم بعث به ایران با فرمان صدام دیکتاتور معدوم این کشور به ایران و از جمله استان ایلام رانده شدند.

برپایه برخی آمارهای غیررسمی اکنون نزدیک به 10 هزار عراقی در استان ایلام زندگی می کنند.

بسیاری از عراقی های مقیم ایلام بدنبال سقوط رژیم بعث صدام، پس از سال ها زندگی و کار در استان ایلام دوباره به کشور خود بازگشتند.

شهرستان 55 هزار نفری ایوان در شمال استان ایلام قرار دارد.
۸ مهر ۱۳۹۳ ۱۰:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید