اخبار

11 درصد دانش آموزان قرچک خارجی و نیمی از فرهنگیان ساکن تهران هستند

11 درصد دانش آموزان قرچک خارجی و نیمی از فرهنگیان ساکن تهران هستند
قرچک - خبرگزاری مهر: رییس آموزش و پرورش قرچک با اشاره به تحصیل بیش از چهار هزار و 638 دانش آموز اتباع بیگانه در مدارس قرچک گفت: 11 درصد دانش آموزان قرچک خارجی هستند.

به گزارش اداره کل اشتغال اتباع خارجی به نقل ازخبرگزاری مهر ،مهدی نیکبخت با اشاره به ثبت نام بیش از 44 هزار دانش آموز در سال تحصیلی جدید در مدارس قرچک اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید در سامانه ثبت نام مدارس شهرستان، بیش از 44 هزار و 539 دانش آموز اقدام به ثبت نام کردند.

رییس آموزش و پرورش شهرستان قرچک افزود: در سال جدید تحصیلی بیش از 22 هزار و 800 دانش آموز پسر و 21 هزار و 707 دانش آموز دختر در مدارس دولتی و غیر انتفاعی شهرستان قرچک مشغول به تحصیل بوده که از مجموع 44 هزار و 539  دانش آموز، هزار و 549 نفر در مدارس غیرانتفاعی حضور دارند.

رشد جمعیت دانش آموزی 1.5 درصد است

وی با اشاره به تراکم مدارس در شهرستان قرچک ادامه داد: شهرستان قرچک از نظر دارا بودن فضاهای آموزشی با مشکلاتی روبرو است و هم اکنون تراکم مدارس در شهر قرچک 29 بوده و در روستاهای این شهرستان 30 مدرسه است، نکته جالب توجه در آمار دانش آموزان محصل در شهرستان قرچک آن است که هر سال جمعیت ایرانی دانش آموزان در این شهرستان با رشد 1.5 درصدی روبرو است ولی در میان جمعیت اتباع خارجی دانش آموز هر سال با رشد 3.7 درصدی مواجه هستیم.

تحصیلبل 4638 دانش آموز تبعه افغانی در مدارس قرچک

این مسئول عنوان کرد: در سال تحصیلی جدید، بیش از چهار هزار و 638 دانش آموز تبعه افغانی در مدارس مختلف شهرستان مشغول به تحصیل هستند بدین ترتیب بیش از 11 درصد جمعیت دانش آموزی قرچک را اتباع بیگانه تشکیل داده اند.

وی با اشاره به تلاش های فرهنگیان و معلمان آموزش و پرورش شهرستان قرچک گفت: هم اکنون بیش از 206 واحد آموزشی در سطح شهرستان قرچک فعال بوده که بیش از 600 مدیر و معاون در این واحدها به تلاش و خدمت گذاری مشغول هستند.

فعالیت 40 موسسه علمی و زبان در قرچک

نیکبخت تأکید کرد: در این میان حدود 50 درصد از فرهنگیان شاغل در قرچک ساکن تهران بوده و 50 درصد مابقی نیز یا بومی این شهرستان هستند و یا از ورامین به مدارس قرچک مراجعه می کنند.

این مسئول با اشاره به فعالیت بیش از 10 مدرسه غیر دولتی در قرچک متذکر شد: بیش از 10 مدرسه غیردولتی و 40 موسسه علمی و زبان در سطح شهرستان فعال بوده که در کنار 28 موسسه پیش دبستانی غیر دولتی مشغول به فعالیت هستند.

۱۷ مهر ۱۳۹۳ ۱۲:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید