اخبار

30 درصد صادرات روده ایران توسط اتباع خارجی انجام می شود

30 درصد صادرات روده ایران توسط اتباع خارجی انجام می شود
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادر کنندگان روده کشور گفت: 95 درصد از روده کشور در ورامین تولید و صادر می شود.

  به گزارش اشتغال اتباع خارجی ،جمشید نفر روز سه شنبه در جلسه کارگروه امور تولیدی – اقتصادی و توسعه صادرات غیر نفتی ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل شد اظهار داشت: اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان روده ایران فعالیت خود را از سال 1351 آغاز کرده ویکی از قدیمی ترین اتحادیه های زیر مجموعه اتاق بازرگانی می باشد.

وی افزود : ایران پس از چین، مصر، سوریه و ترکیه، پنجمین صادر کننده روده جهان است و صادرات این کالا سالانه 5/8 میلیون هنگ به ارزش 70 تا80 میلیون دلار عاید کشور می کند.

وی اظهار داشت: صادرات روده پس از خاویار و زعفران از بیشترین ارزش صادراتی برخوردار است و تنها کالایی است که صد درصد صادراتی محسوب می شود.

جمشیدی تصریح کرد : در حال حاضر برخی از کارگاه های سورت روده به دلیل مشکلاتی از جمله کمبود مواد اولیه به تعطیلی کشیده شده و تعداد آنها در حال کاسته شدن است.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادر کنندگان روده کشور گفت: متأسفانه تعدادی از واحدها و کارگاه های پراکنده روده پاک کنی از دست ایرانیان خارج شده و هم اکنون 90 درصد این فعالیت توسط اتباع خارجی انجام می شود و به همین دلیل 30 درصد صادرات روده ایران توسط اتباع با کمک شرکای ایرانی انجام می شود.

وی تصریح کرد: کارگران و تولیدکنندگان این کالای مهم صادراتی از قشر زحمت کش جامعه هستند که امید است با حمایت مسوولان، این صنعت توسعه و رونق بهتری را شاهد باشد.

انتهای پیام:م.

۳ آبان ۱۳۹۳ ۰۹:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید