اخبار

تشدید برخورد با بکارگیری اتباع غیرمجاز در شمیرانات

تشدید برخورد با بکارگیری اتباع غیرمجاز در شمیرانات
معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شمیرانات از تشدید برخورد با بکارگیری اتباع غیرمجاز در این شهرستان خبر داد و گفت: عملکرد پیمانکاران در این رابطه با دقت کامل از سوی شهرداریها رصد می شود.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی، سید علیرضا برقعی اظهار داشت: با توجه به حضور برخی اتباع غیرمجاز در شهرستان، کارفرمایان و پیمانکاران باید در انتخاب کارگران دقت کرده و از بکارگیری اتباع غیرمجاز خوداری کنند چراکه این اقدام تبعات قانونی برای کارفرمایان خواهد داشت، همچنین صاحبان ویلاهای شخصی در شمیرانات باید توجه داشته باشند اتباع غیرمجاز را برای امور کارگری، نگهبانی و… خود بکار نگیرند.

این مسئول عنوان کرد: شهرداریها نیز باید نسبت به کاهش بکارگیری اتباع غیرمجاز و جایگزینی آنها با کارگران ایرانی و یا اتباع دارای کارت اشتغال در استان تهران اقدام کنند که البته این مهم از سوی شهرداریهای تابعه شهرستان بسیار مورد توجه قرار گرفته و تاکنون عملکرد مطلوبی داشته اند.

وی با ذکر این نکته که داشتن پاسپورت مجوزی برای اشتغال اتباع محسوب نمی شود،به مهر گفت: نیروی انتظامی شمیرانات در جمع آوری اتباع غیرمجاز بسیار جدی است و عملکرد پیمانکاران در نحوه انتخاب و بکارگیری کارگران به شدت از سوی شهرداریها رصد می شود.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شمیرانات همچنین هشدار داد: واحدهای صنفی، معاون و … که مبادرت به بکارگیری اتباع غیرمجاز کنند، پلمب خواهند شد.

۱۹ آبان ۱۳۹۳ ۱۹:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید