اخبار

اتباع بیگانه ساکن گلستان هفت رشته مهارتی را فراگرفتند

اتباع بیگانه ساکن گلستان هفت رشته مهارتی را فراگرفتند
مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای گلستان گفت: اتباع بیگانه ساکن در استان از آموزش های مهارتی در هفت رشته فنی وحرفه ای بهره مند شدند.
به گزارش سرویس آموزشی  اشتغال اتباع خارجی، 'ابوالفضل تیرانداز' اظهار کرد:‏‏ از ابتدای سال جاری 89 نفر از اتباع افغان ساکن استان گلستان در دوره های آموزش فنی و حرفه ای شرکت کرده و مهارت های مورد نیاز خود را فراگرفته اند.

وی افزود:‏‏ این آموزش ها بر اساس تفاهم نامه سه جانبه کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، اداره کل اتباع و امور مهاجرین و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گلستان برای اتباع ساکن در استان انجام شده است.‏

تیرانداز گفت:‏‏ اتباع در دو گروه خواهران و برادران در حرفه‏ های 'بتن ساز و بتن ریز، کیف دوز، آرایش و پیرایش، برقکار ساختمان، نصب و تعمیر کولرهای گازی پنجره ای و اسپیلت، خیاطی لباس، ضخیم دوزی و نازک دوزی' آموزش دیده اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گلستان از برگزاری این دوره در مراکز دولتی شماره یک برادران و شماره دو خواهران گرگان و مرکز برادران گنبد خبر داد و گفت:‏‏ آموزش های ارایه شده براساس نیازسنجی صورت گرفته انجام و تنها شامل اتباع بیگانه که کارت آمایش داشته و به صورت قانونی در استان سکونت دارند، بوده است.
۲۶ آبان ۱۳۹۳ ۱۹:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید