اخبار

امام جمعه مشهد: فرهنگ اشتغال مشکل اصلی بیکاری در کشور است

امام جمعه مشهد: فرهنگ اشتغال مشکل اصلی بیکاری در کشور است
امام جمعه مشهد با بیان اینکه فرهنگ اشتغال مشکل اصلی بیکاری در کشور است، گفت: طرحها و فعالیتهای مختلف دولت ها تاکنون نتیجه کاملی به دنبال نداشته زیرا مساله اشتغال قبل از آنکه یک موضوع اقتصادی باشد فرهنگی است و مشکل فرهنگ اشتغال در کشور وجود دارد.

 به گزارش سرویس استانی اشتغال اتباع خارجی آیت الله 'سیداحمد علم الهدی' در خطبه های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر امام رضا(ع) افزود: باید حماسه نهم دی ماه به عنوان یک جریان بصیرت افزا در مقابل سیاستهای خصمانه دشمنان و دفاع از ارزشهای اسلامی در جامعه ماندگار و تبیین شود.

وی افزود:این حزب الله بود که حماسه نهم دی ماه را خلق کرد و در واقع نهم دی ماه یک حماسه به یادماندنی در تاریخ انقلاب و نقطه تقابل حزب الله و حزب شیطان است.

وی ادامه داد: مراسم گرامیداشت حماسه نهم دی ماه امسال با عظمت و توسعه قابل توجه در نقاط مختلف کشور و از جمله استان خراسان رضوی برگزار شد.

امام جمعه مشهد گفت: مواضع شفاف آیت الله واعظ طبسی تولیت آستان قدس رضوی و نماینده ولی فقیه در استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی در خصوص بصیرت افزایی مقابله با فتنه، از نظر همه جریانهای دینی مورد تقدیر قرار گرفت.

وی اضافه کرد: دشمن به دنبال ایجاد بستر اجتماعی برای تحقق ترفندها در جامعه ما بود تا از طریق پیاده نظام خود به اهدافش دست یابد لذا با ایجاد فتنه در این زمینه برنامه ریزی بسیار کرد.

علم الهدی گفت: سران فتنه با اقدامات خود به نوعی برای دشمنان جریانسازی و زمینه اردوکشی خیابانی را در قالب مساله تقلب در انتخابات و ابطال آن فراهم کردند و سپس معاندان، پیاده نظام خود را وارد عرصه کرده و در راهپیماییهای مختلف شعارهای نه غزه و نه لبنان، استقلال، آزادی، جمهوری ایرانی و غیره سر دادند و عکس امام خمینی(ره) را پاره و به مقدسات عاشورایی و ارزشهای انقلابی و اسلامی اهانت کردند.

وی افزود: سران فتنه هم با صدور 17 بیانیه از این اقدامات حمایت کردند.

امام جمعه مشهد گفت: حجت امام معصوم(ع) در زمان غیبت ولی امر مسلمین و ولایت فقیه است و افرادی که در جریان تظاهرات مختلف شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه را سر دادند در واقع مرگ بر یک شخص ندادند بلکه شعار آنان مرگ بر حجیت امام زمان(عج) بود و این نشان دهنده عداوت و کینه آنها نسبت به ولی فقیه و اصل نظام است.

وی در بخش دیگری از خطبه ها نیز به تشریح ابعاد سبک زندگی اسلامی پرداخت و اظهارداشت: این سبک زندگی در ایجاد اشتغال در جامعه ما نهادینه نشده است.

آیت الله علم الهدی گفت: دولتهای مختلف همواره دغدغه ایجاد اشتغال جوانان را داشتند اما طرحها و فعالیتهای مختلف آنها نتیجه کاملی به دنبال نداشته چون مساله اشتغال قبل از آنکه یک موضوع اقتصادی باشد فرهنگی است و مشکل فرهنگ اشتغال در کشور وجود دارد.

وی افزود: کشورمان بعد از دفاع مقدس در حال توسعه بوده و کارنامه هر دولتی حکایت از توجه به این مساله دارد ولی کمبود نیروی انسانی از معضلات مهم است.

امام جمعه مشهد گفت: بیش از دو میلیون افراد و اتباع خارجی طی سنوات گذشته برای اشتغال وارد کشورمان و جذب مشاغل مختلف شده اند در حالی که بالغ بر دو میلیون جوان ایرانی بیکار و جویای کار هستند.

وی افزود: مشکل اصلی در ایجاد اشتغال و بیکاری در کشور سیاستهای دولتی نیست بلکه نبود فرهنگ مناسب اشتغال است و کار در شان شخص نیست و این افراد هستند که باید در شان کار باشند.

علم الهدی گفت: ظرفیت استخدامی ادارات محدود است لذا یک دانش آموخته دانشگاهی نباید تنها به دنبال اشتغال در ادارات باشد.ک/2
۱۴ دی ۱۳۹۳ ۱۸:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید