اخبار

امسال 500 هزار نفر اتباع خارجی طرد شده‌اند

امسال 500 هزار نفر اتباع خارجی طرد شده‌اند
معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، از طرد 500 هزار نفر از اتباع خارجی در سال جاری خبر داد اما اعلام کرد که با این وجود نمی‌توان گفت آمار اتباع خارجی غیرمجاز در کشور کم شده است.به گزارش گروه اجتماعی اشتغال اتباع خارجی، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی و تعدادی از مدیران حوزه امنیتی انتظامی وزارت کشور با اشاره به اینکه اتباع افغان بیشترین ورود را به خاک جمهوری اسلامی ایران دارند، اظهار کرد: در دیدار اخیر معاون اول اجرایی رئیس جمهوری افغانستان با مقامات ایرانی قرار شد، کمیته مشترکی میان دو کشور برای ساماندهی وضعیت افراد انجام شود.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با اشاره به اینکه در سال جاری 500 هزار نفر از اتباع غیرمجاز را طرد کردیم، تاکید کرد: با وجود اقدامات وزارت کشور در این راستا نمی‌توانم بگویم که آمار اتباع غیرمجاز در کشور کم شده است.

وی با اشاره به تولد فرزندان مربوط به ازدواج زنان ایرانی با اتباع غیرمجاز که ازدواج آنها در دفاتر ثبتی ثبت نشده نیز تصریح کرد: ما تمامی اقدامات لازم را برای برخورد با اتباع غیرمجاز در دستور کار قرار داده‌ایم.

ذوالفقاری تاکید کرد: به تمامی دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است که به‌کار‌گیری اتباع غیرمجاز در امور مختلف غیرقانونی است و دستگاه ها باید نسبت به این موضوع دقت نظر لازم را داشته باشند.

در این مراسم عزیز کاظمی مدیر کل اتباع و مهاجرین خارجی تودیع و احمد محمدی فرد به عنوان مدیر کل جدید این حوزه معرفی شد.

گفتنی است در این مراسم همچنین احکام انتصاب مشاورین معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور اعطاء شد.

بر اساس این احکام محمدرضایی مقدم، لطیف صادقی و نورعلی اسلام پناه به عنوان مشاور دکتر ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی منصوب و معرفی شدند.

۲۰ بهمن ۱۳۹۳ ۱۵:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید