اخبار

صدور شناسنامه برای اتباع خارجی در آمل ثبت‌ احوال را با حکم دادگاه روبرو می‌کند.

صدور شناسنامه برای اتباع خارجی در آمل ثبت‌ احوال را با حکم دادگاه روبرو می‌کند.
مدیر اداره ثبت احوال آمل گفت: صدور شناسنامه برای اتباع خارجی در آمل ثبت‌ احوال را با حکم دادگاه روبرو می‌کند.

به گزارش سویس استانی اشتغال اتباع خارجی از آمل، سید علی هاشمی‌نسب امشب در نشست کارگروه اتباع خارجه و افاغنه در این شهرستان اظهار کرد: وجود اتباع بیگانه و افاغنه در هر شهری به عنوان مشکل و معضل تلقی شده و می‌تواند پیامدها و ناهنجاری‌های زیادی را به همراه داشته باشد.

وی افزود: هم‌اکنون صدور شناسنامه برای برخی اتباع خارجی در این شهرستان به مشکلی تبدیل شده است زیرا این افراد با دستور مراجع قضایی و دادگستری، اداره ثبت احوال را با حکم دادگاه روبرو می‌کنند که لازم‌الاجراست و مسئولان ثبت احوال هم مجبورند علی‌رغم میل باطنی برای این افراد شناسنامه صادر کنند.

مدیر اداره ثبت احوال آمل با اعلام اینکه اتباع بیگانه و خارجه با شنیدن خبری مبنی بر دریافت شناسنامه و دیگر اخبار به سرعت در بین خود دست به اطلاع‌رسانی می‌زنند، گفت: برخی مواقع وجود این افراد در کشور به عنوان تهدید لحاظ می‌شود.

این مسئول با اعلام اینکه در برخی گزارش‌ها خرید و فروش فرزندان و نوزادان توسط اتباع بیگانه در بین افرادی که نازا بوده و بچه‌دار نمی‌شوند به گوش می‌رسد، بیان کرد: نباید به راحتی مراجع قضایی به این افراد حکم سرپرستی بدهند.

هاشمی‌نسب تصریح کرد: نسبت به وفات اتباع خارجه نیز باید دستگاه‌های ذیربط همانند نیروی انتظامی و فرمانداری به اداره ثبت احوال  گزارش لازم را اعلام کنند.

وی با اشاره به اینکه باید در برخی مواقع جلوی مشکلات را بگیریم، ادامه داد: استفاده غصبی اتباع بیگانه از شناسنامه افراد ایرانی و خریداری این سند سجلی مشکلات زیادی را به همراه آورده تا حتی شرایط برای ازدواج اتباع بیگانه فراهم شود و این مسئله در مراکز ثبت ازدواج به ثبت برسند.

مدیر اداره ثبت احوال آمل در پایان با اشاره به دستگیری و جمع‌آوری اتباع خارجه در سطح شهرها و روستاها، گفت: در این امر مهم باید علاوه بر مردم، دهیاران، اعضای شورای اسلامی، اعضای پایگاه‌های مقاومت بسیج و مراکز بهداشتی کمک‌رسان و یاری‌دهنده باشند.

۱۲ اسفند ۱۳۹۳ ۱۵:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید