اخبار

بیش از ۴۰۰ کارفرمای متخلف در قزوین به دادگاه معرفی شدند

بیش از ۴۰۰ کارفرمای متخلف در قزوین به دادگاه معرفی شدند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین گفت: بیش از ۴۰۰ کارفرمای متخلف در زمینه به کارگریری اتباع خارجی به مراجع قضایی معرفی شدند.


به گزارش سرویس استانهای اشتغال اتباع خارجی مسعود بابایی گفت‌، درباره ممنوعیت به کارگیری اتباع خارجی اظهار داشت: بکارگیری اتباع خارجی در شهرستان‌های قزوین ممنوع است و در شهر قزوین نیز تنها با دریافت مجوزهای لازم امکان‌پذیر است، ولی متاسفانه در بسیاری از واحدهای اقتصادی شاهد نقض قانون از سوی کارفرمایان هستیم.

وی افزود: در همین راستا در 11 ماه نخست امسال بیش از 2000 نیروی کار غیر مجاز در قزوین شناسایی شده و 1024 نفر نیز نیروی کار ایرانی جایگزین آنها شدند، این در حالی است که نرخ بیکاری در استان قزوین رو به افزایش است و ضرورت دارد تا تا حد امکان از به کارگیری این افراد جلوگیری شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین بیان کرد: در 11 ماه نخست امسال همچنین بیش از 400 کارفرمای به کارگیرنده اتباع خارجی در قزوین شناسایی شده‌ و به مراجع قضایی معرفی شدند که بر اساس قانون به ازای هر روز به کارگیری اتباع خارجی 5 برابر حد اقل حقوق روزانه جریمه می‌شوند.

بابایی با بیان اینکه باید استفاده از نیروی کار داخلی به جای خارجی بیشتر مورد توجه فعالان اقتصادی بویژه صنعت ساختمان و بخش کشاورزی قرار بگیرد، از کارفرمایان و پیمانکاران خواست از به کارگیری نیروی کار خارجی غیرمجاز و بدون پروانه اشتغال پرهیز نمایند تا مشمول جرایم و برخوردهای قانونی نشوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به منظور بازرسی از وضعیت اشتغال اتباع خارجی و شناسایی نیروهای غیرمجاز، امسال 3هزار و 808 فقره بازرسی از کارگاه ها و واحدهای مشمول قانون کار استان صورت گرفته است.

۱۹ اسفند ۱۳۹۳ ۱۸:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید