اخبار

عربستان مقابله با اشتغال غیرقانونی مهاجران را تشدید می کند

عربستان مقابله با اشتغال غیرقانونی مهاجران را تشدید می کند
عربستان سعودی روز دوشنبه اعلام کرد برای مقابله با اشتغال غیرقانونی مهاجران ساکن این کشور سیاست quotation mark مدارای صفر quotation mark را به اجرا خواهد گذاشت.

به گزارشسرویس بین الملل اشتغال اتباع خارجی به نقل ازخبرگزاری رسمی عربستان سعودی روز دوشنبه گزارش داد مقامات وزارت کار و وزارت کشور تلاشهای گسترده ای را برای شناسایی و پیگرد افرادی که قانون نامه اشتغال و اقامت را زیر پا می گذارند، آغاز کرده اند.
مقامات عربستان در برخورد با شرکت ها و افرادی که به اشتغال غیرقانونی مهاجران خارجی در کشور کمک کنند، به هیچ وجه مدارا نخواهد کرد. شرکت هایی که کارگران یا کارمندان آنها مطابق با قانون ثبت نام و استخدام نشده باشند، با جریمه هایی تا یکصد هزار ریال ( بیست و هفت هزار دلار آمریکا) روبرو خواهند شد و مدیران و مسئولان آنها نیز باید خطر زندان یا تعلیق از کار را به جان بخرند.
خبرگزاری عربستان افزود تمام افرادی که قانون اشتغال و اقامت را نقض می کنند از جمله زائرانی که پس از برگزاری مناسک حج به طور غیرقانونی در عربستان می مانند، تحت پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت. این افراد حتی در مکان اقامت خود بازداشت خواهند شد و بلافاصله روند قضایی برای مجازات و اخراج آنها آغاز خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از ریاض، در سال دو هزار و سیزده عربستان سعودی اعلام کرد بیش از شصت هزار مهاجر خارجی را که در شرایط غیرقانونی در این کشور زندگی می کردند، اخراج کرده است. مقامات عربستان چند ماه به آنها فرصت داده بودند تا وضعیت اقامت خود را قانونی کنند یا این که داوطلبانه از عربستان سعودی خارج شوند. در آن زمان مسئولان عربستان اعلام کردند نزدیک به یک میلیون مهاجر با ملیت های مختلف از عفوی که دولت برای مهاجران غیرقانونی به اجرا گذاشته بود، استفاده کردند و داوطلبانه از عربستان خارج شدند.
چهار میلیون کارگر خارجی نیز توانستند نظر مثبت کارفرمایان را برای حمایت از خود جلب کنند، این کار در عربستان سعودی همانند دیگر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس امری اجباری است.
در پایان دوره عفو عمومی که عربستان به اجرا گذاشته بود مقامات اتیوپی اعلام کردند بیش از ده هزار تن از اتباع این کشور از عربستان بازگشته اند. همان زمان سودان نیز اعلام کرد بیش از یازده هزار کارگر این کشور که در عربستان فعالیت می کردند، داوطلبانه به کشور برگشته اند.
میلیون ها مهاجر در عربستان سعودی مشغول کار هستند اما دولت عربستان برای فراهم کردن شرایط کار بومیان این کشور تلاش می کند. سال گذشته میزان بیکاری در عربستان به حدود دوازده درصد رسید.
۱۹ اسفند ۱۳۹۳ ۱۸:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید