اخبار

14 تبعه خارجی غیرمجاز (چینی،عراقی وافغانی) شناسایی و اخراج شدند.

14 تبعه خارجی غیرمجاز (چینی،عراقی وافغانی) شناسایی و اخراج شدند.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: 14 تبعه خارجی غیرمجاز فعال در کارگاه های این استان شناسایی و اخراج شدند.

به گزارش سرویس استانی اشتغال اتباع خارجی حسن نوری اظهار کرد: کارفرمایان این واحدهای کارگاهی نیز حدود 40 میلیون ریال طبق قانون به خاطر اهمال کاری در به کارگیری اتباع خارجی غیر مجاز جریمه شدند.

به گفته وی عمده اتباع خارجی غیر مجاز شناسایی در کارگاه های این استان را مربوط به کشورهای افغانستان، چین و عراق دانست.

وی گفت: شماری از اتباع خارجی که در خراسان شمالی پروانه اشتغال دریافت کرده، پزشک متخصص در حوزه ارتوپد و سایر رشته های پزشکی اند که استان به تخصص آن ها نیاز دارد.

وی اضافه کرد: براساس قانون هر گونه به کارگیری اتباع خارجی در واحدهای کارگاهی و کارآفرینی ممنوع بوده و کارفرماهای متخلف نیز برابر قانون از یک تا 90 روز حبس و پرداخت چند برابر دستمزد یک کارگر جریمه خواهند شد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: به کارگیری اتباع خارجی در کارگاه هایی که به تخصص این اتباع مورد نیاز باشد، باید با درخواست کتبی کارفرما و تایید اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان باشد.

به گفته وی هم اکنون 10 تبعه خارجی صدور پروانه کار از این اداره کل در واحدهای کارگاهی این استان اشتغال دارند.

نوری افزود: علاوه برآن خراسان شمالی در زمره 18 استان ممنوعه برای اقامت و اشتغال اتباع خارجی از سوی وزارت کشور اعلام شده و با متخلفان در این حوزه نیز طبق قانون برخورد می شود.

وی از مدیران واحدهای کارگاهی و کارخانجات استان خواست در صورت نیاز به تخصص کارگر خارجی باید از حوزه قانونی نسبت به دریافت پروانه کار اقدام کنند.

در استان خراسان شمالی افزون بر 300 واحد تولیدی و صنعتی فعال است که حدود 13 هزار نفر در این واحدهای صنعتی اشتغال دارند.ک

۲۶ فروردین ۱۳۹۴ ۱۴:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید