اخبار

اشتغال اتباع خارجی تهدیدی برای جوانان گلستانی نیست

اشتغال اتباع خارجی تهدیدی برای جوانان گلستانی نیست
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین استانداری گلستان گفت: اشتغال اتباع خارجی‌، تهدیدی برای جوانان گلستانی نیست زیرا تنوع کار و درآمد حاصل از این کار مورد استقبال و پذیرش جوانان استان نیست ‌و به هیچ وجه نمی‌توان اظهار کرد که فرصت‌های شغلی مورد نیاز جوانان استان توسط اتباع خارجی اشغال شده است.

به گزارش سرویس اشتغال اداره کل اشتغال اتباع خارجی، مهدی دهرویه، اظهار کرد: دفاتر کفالت بعنوان بخش خصوصی ارائه خدمات به اتباع خارجی ضمن تمدید مدارک اقامتی، نسبت به ارائه کارت کار با دریافت تعرفه‌های قانونی و انتخاب یک شغل از مشاغل چهل گانه در نظر گرفته شده، مسیر حوزه اشتغال آنان را مشخص می‌کند که این مشاغل چهل گانه اساساً با رویکرد جوانان استان مواجه نیست.

وی ادامه داد: شرایط درآمدی و نوع کار اتباع خارجی در استان گلستان دارای ظرفیت محدود و کمتر از میانگین سایر نقاط کشور است، لذا استان کشش و جاذبه‌ای برای حضور اتباع خارجی مازاد بر جمعیت حاضر و ورودی جدید ندارد.

دهرویه از تهیه سند جامع اتباع ومهاجرین خارجی تحت عنوان شناسنامه اقامتی‌، امنیتی و جمعیتی با دستور استاندار گلستان خبر داد و گفت: در این سند سعی شده که واقعیت‌های حضور اتباع و مهاجرین خارجی در ابعاد مختلف بیان و تحلیلی جامع از آن ارائه شود.

وی تصریح کرد: ‌بدنبال تقویت فرصت‌های حضور اتباع و مهاجرین خارجی‌، کنترل و تثبیت اقامت قانونی و کاهش تهدیدها با جلوگیری از تردد و اقامت غیرقانونی با اعمال قوانین هستیم.

به گفته مدیرکل امور اتباع ومهاجرین خارجی استانداری گلستان وجود اتباع خارجی در ایران یک واقعیت اجتناب‌ناپذیر است، افغان‌ها درحال حاضر به واسطه معیشتی و امنیتی، وضعیت خوبی در کشورشان ندارند و کشور افغانستان مراحل بازسازی و ایجاد شرایط مناسب را به کندی طی می‌کند.

وی افزود: لذا ایران اسلامی بعنوان ام القرای جهان اسلام و براساس آموزه‌ها‌ی دینی توجه ویژه‌ای به این کشور مسلمان دارد.

دهرویه در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران‌ تمام تلاش و کوشش خود را در جهت ثبات امنیت‌، استقلال و پیشرفت کشور افغانستان بکار خواهد بست.

۴ خرداد ۱۳۹۴ ۱۷:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید