اخبار

اجرای طرح ایمن سازی فلج اطفال برای 6200 خانوار اتباع خارجی در کاشان

اجرای طرح ایمن سازی فلج اطفال برای 6200 خانوار اتباع خارجی در کاشان
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان از اجرای مرحله دوم طرح ملی ایمن سازی تکمیلی فلج اطفال (ماپینگ آپ) جهت شش هزار و 200 خانوار اتباع خارجی در این شهرستان خبر داد.

  به گزارش سرویس بهداشت ودرمان اشتغال اتباع خارجیبه نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان دکتر سیدعلیرضا مروجی اظهار داشت: این طرح همراه با ایمن سازی پنجهزار و 200 کودک زیر پنج سال همزمان به مدت چهار روز در کاشان و آران و بیدگل اجرا می شود.

به گفته وی این طرح توسط 80 تیم بهداشتی، همزمان با دیگر مناطق غیر گرمیسری کشور انجام می شود و تیم های بهداشتی با مراجعه به درب منازل اتباع خارجی که در نوبت اول شناسایی شده اند، نسبت به تجویز دو قطره فلج اطفال اقدام و وجود موارد بیماری فلج شل حاد در خانوارها را بررسی می کنند.

وی افزود: در این طرح همچنین از وضعیت کلی واکسیناسیون کودکان زیر پنج سال این خانوارها مطمئن می شوند تا در صورت نقص در برنامه واکسیناسیون، کودکان را جهت تکمیل واکسیناسیون به نزدیکترین واحد بهداشتی درمانی ارجاع دهند.

دکتر مروجی پیش بینی کرد: با توجه به همزمان شدن مرحله دوم این طرح با فصل گل چینی و مهاجرت کارگران خارجی جهت گل چینی تعداد کودکان واکسینه شده در این مرحله بیشتر از نوبت اول باشد.
۴ خرداد ۱۳۹۴ ۱۷:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید