اخبار

بانک شناسایی اتباع خارجی ساکن در این شهرستان باید تشکیل شود.

بانک شناسایی اتباع خارجی ساکن در این شهرستان باید تشکیل شود.
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: بانک شناسایی اتباع خارجی ساکن در این شهرستان باید با مشارکت دستگاه های ذیربط تشکیل شود.


به گزارش سرویس استانی اشتغال اتباع خارجی، علی علیاری روز یکشنبه در جلسه ستاد ساماندهی اتباع خارجی این شهرستان افزود: تشکیل بانک شناسایی در کنترل رفت وآمد، اشتغال و نیز سایر موارد مربوط به اتباع خارجی موثر است.

وی ادامه داد: دستگاه های عضو این ستاد و نیز دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها و بسیج نیز در این کار باید مشارکت فعال کنند.

علیاری گفت: اداراتی که گشت های مربوط به شناسایی اتباع خارجی غیر مجاز را انجام می دهند باید با جدیت اقدام کنند و گزارش اقدامات خود را به فرمانداری ارائه نمایند.

وی همچنین خواستار آسیب شناسی حضور اتباع خارجی در این شهرستان شد و گفت: در این آسیب شنایی، تاثیر حضور اتباع خارجی در بخش اشتغال، امنیت ، بهداشت و سایر موارد مرتبط باید لحاظ شود.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه گنبدکاووس از شهرداری این شهر نیز خواست از فعالیت اتباع ترکمنستان به عنوان دستفروش در خیابان های گنبد جلوگیری کند.

وی از بخشداری های تابعه نیز خواست جلساتی را برای ارائه آموزش ها و نکات لازم در این خصوص به دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستایی برگزار کنند.

قریب به اتفاق اتباع خارجی ساکن در شهرستان گنبد کاووس را افغان ها تشکیل می دهند.

براساس قانون، اتباع خارجی حاضر در استان گلستان فقط در شهرستان های گرگان و گنبد می توانند سکونت کنند.

براساس آمار ارائه شده، بخش مرکزی گنبد دارای ۱۳۲ روستا است که اتباع خارجه در ۴۵ روستا سکونت دارند؛ در این بخش ۷۵۱خانوار افغان به تعداد ۳۵۲۵ نفر ساکن هستند.

بر اساس آمایش انجام شده در شهرستان گنبد کاووس ، ۴۸۵۳نفر تبعه خارجی در قالب ۱۰۲۶خانوار دارای کارت آمایش هستند.

براساس این آمایش ، مشمولین دریافت کارت کار، ۱۲۶۴نفر هستند که ۷۵۰ نفر این کارت را دریافت کرده اند.

۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید