اخبار

مدیران واحدهای تولیدی مازندران اتباع افغانی را بکار نگیرند

مدیران واحدهای تولیدی مازندران اتباع افغانی را بکار نگیرند
مدیرکل اتباع ومهاجرین خارجی استانداری مازندران، با اشاره به اینکه ممنوعیت بکارگیری اتباع افغانی در دستگاه های اجرای وتولیدی یک قانون است، ازمدیران واحدهای تولیدی وصنعتی استان خواست از بکارگیری اتباع افغانی به عنوان نیروهای کارگری به طور جدی خودداری کنند.

 به گزارش سرویس استانی اشتغال اتباع خارجی سید تقی شفیعی  گفت: بکارگیری هر گونه نیروی از اتباع خارجی بدون مجوزهای لازم از مراجع قانونی جرم است و با عوامل ومدیرانی که دراین خصوص با اطلاع کامل سهل انگاری کرده باشند، به طور جدی برخورد خواهد شد.

وی افزود: شهرستان آمل یکی از مهمترین شهرستانهای مازندران است بیشترین تعداد واحدهای تولیدی وصنعتی در شهرکها ونواحی صنعتی این شهرستان فعالیت دارد و در سالهای گذشته در تعدادی از این واحدها اتباع افغانی بدون مجوز مشاهده شده است.

مدیرکل اتباع ومهاجرین خارجی استانداری مازندران تصریح کرد: ضروری است تا تصمیمات خاصی اتخاذ تا نسبت به جمع آوری و اخراج آنها از کشور اقدامات موثری صورت گیرد و ورود و اقامت اتباع خارجی بدون مجوز در مازندران جلوگیری شود.

شفیعی اضافه کرد: همه امور در خصوص دستگیری و برخورد با اتباع خارجی با نیروی انتظامی است و تمامی دستگاه های اجرایی موظفند همکاری لازم را در این خصوص داشته باشند تا این امر به بهترین شکل ممکن صورت گیرد.

وی افزود: براساس قانون بازرس اداره کار و رفاه اجتماعی ضابط اجرای قانون کار است و این اختیار را دارد تا اتباع خارجی را بعنوان افراد غیر مجاز شناسایی و نسبت به برخورد ، ساماندهی و دستگیری آنها با همکاری نیروی انتظامی اقدام نماید.

معاون فرمانداری ویژه شهرستان آمل هم دراین رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به نزدیکی شهرستان آمل به تهران به ویژه در این فصل شاهد حضور اتباع خارجی بخصوص مهاجرین افغانی در منطقه لاریجان هستیم که انتظار است با همکاری دستگاه های متولی ومسوول دراین بخش اقدام های موثری صورت گیرد.

حسین احسانی افزود: اگر قرار بر این باشد که اتباع و مهاجرین خارجی در جایی مشغول بکار باشند این امر با نظارت و اخذ مجوز از دستگاههای ذیربط به خصوص مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی صورت گیرد.ک/3
۲۰ خرداد ۱۳۹۴ ۱۶:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید