اخبار

تحصیل دانش آموزان افغانی در مدارس ایران گامی مثبت برای نزدیکی دو ملت است

تحصیل دانش آموزان افغانی در مدارس ایران گامی مثبت برای نزدیکی دو ملت است
رییس دانشگاه پیام نور شهرستان سیریک با اشاره به اینکه فرمان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر تحصیل دانش آموزان افغانی در مدارس ایران گفت : با این دستور یکی از مهم ترین موانع رشد و پرورش جامعه مهاجر در ایران برداشته خواهد شد.

به گزارش سرویس آموزشی اشتغال اتباع خارجی ،محمد آئین پرست رییس دانشگاه پیام نور شهرستان سیریک در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه افغانستان  نزدیکترین ملت به ایران از نظر فرهنگی و تاریخی است، گفت: دستور  مقام معظم رهبری (مدظله العال) این پیام را به جهانیان رساند که برخلاف نظر کشورهایی که ایران را ناقض حقوق بشر می دانند ملت ما حاضر است که از منابع کشور خود برای رفاه مهاجرین غیر قانونی نیز استفاده کنیم.

وی اظهار کرد: محرومیت از تحصیل به این قشر صدمات جبران ناپذیری در زندگی فردی شان وارد می کند و در آینده نیز سبب بروز مشکلات اجتماعی و فرهنگی خواهد شد.

آیین پرست تصریح کرد: دستور مدبرانه مقام معظم رهبری در خصوص تحصیل همه کودکان افغانستانی اعم از قانونی و غیرقانونی باعث امیدواری هزاران کودک افغانستانی محروم از تحصیل گشته است.

تحصیل دانش آموزان افغانی در مدارس ایران می تواند گام بسیار مثبتی برای نزدیکی دو ملت باشد،خاطر نشان کرد : با این تصمیم بزرگ و تاریخی یکی از مهم ترین موانع رشد و پرورش جامعه مهاجر در ایران برداشته خواهد شد.

۳۰ خرداد ۱۳۹۴ ۱۴:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید