اخبار

نیلیترین: حضور اتباع خارجی در گنبدکاووس آسیب‎شناسی شود

نیلیترین: حضور اتباع خارجی در گنبدکاووس آسیب‎شناسی شود
علی علیاری در جلسه ستاد ساماندهی اتباع خارجی این شهرستان اظهار کرد: بانک شناسایی اتباع خارجی ساکن در این شهرستان باید با مشارکت دستگاه‎های ذی‌ربط تشکیل شود.

 

به گزارش سرویس اجتماعی اشتغال اتباع خارجی ، علی علیاری در جلسه ستاد ساماندهی اتباع خارجی این شهرستان اظهار کرد: بانک شناسایی اتباع خارجی ساکن در این شهرستان باید با مشارکت دستگاه‎های ذی‌ربط تشکیل شود.

وی تصریح کرد: تشکیل بانک شناسایی در کنترل رفت و آمد، اشتغال و نیز سایر موارد مربوط به اتباع خارجی موثر است.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان گنبدکاووس ادامه داد: دستگاه‎های عضو این ستاد و نیز دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها و بسیج نیز در این کار باید مشارکت فعال کنند.

علیاری گفت: اداراتی که گشت‎های مربوط به شناسایی اتباع خارجی غیرمجاز را انجام می‎دهند باید با جدیت اقدام کنند و گزارش اقدامات خود را به فرمانداری ارائه کنند.

وی همچنین خواستار آسیب‎شناسی حضور اتباع خارجی در این شهرستان شد و گفت: در این آسیب‎شناسی، تاثیر حضور اتباع خارجی در بخش اشتغال، امنیت، بهداشت و سایر موارد مرتبط باید لحاظ شود.

شهرداری از فعالیت دست‌فروشان ترکمنستانی در گنبدکاووس جلوگیری کند

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه گنبدکاووس از شهرداری این شهر نیز خواست از فعالیت اتباع ترکمنستان به‌عنوان دست‌فروش در خیابان‎های گنبدکاووس جلوگیری کند.

وی از بخشداری‎های تابعه نیز خواست جلساتی را برای ارائه آموزش‎ها و نکات لازم در این خصوص به دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستایی برگزار کنند.
قریب به اتفاق اتباع خارجی ساکن در شهرستان گنبدکاووس را افغان‎ها تشکیل می‎دهند.

اتباع خارجی در گلستان فقط در گرگان و گنبدکاووس می‎توانند سکونت کنند

براساس قانون، اتباع خارجی حاضر در استان گلستان فقط در شهرستان‎های گرگان و گنبدکاووس می‎توانند سکونت کنند.

بر اساس آمار ارائه شده، بخش مرکزی گنبدکاووس دارای ۱۳۲ روستا است که اتباع خارجی در ۴۵ روستا سکونت دارند در این بخش ۷۵۱ خانوار افغان به تعداد ۳ هزار و ۵۲۵ نفر ساکن هستند.

بر اساس آمایش انجام شده در شهرستان گنبدکاووس، ۴ هزار و ۸۵۳ نفر تبعه خارجی در قالب یک هزار و ۲۶ خانوار دارای کارت آمایش هستند.

بر اساس این آمایش، مشمولان دریافت کارت کار، یک هزار و ۲۶۴ نفر هستند که ۷۵۰ نفر این کارت را دریافت کرده‎اند.

۲ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید