اخبار

1800دانش آموز خارجی در مدارس سمنان مشغول به تحصیل هستند

1800دانش آموز خارجی در مدارس سمنان مشغول به تحصیل هستند
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان از تحصیل بیش از یک هزار و 800 دانش آموز تبعه خارجی در مدارس این شهرستان در سال تحصیلی 93-94 خبر داد.به گزارش سرویس آموزشی اشتغال اتباع خارجی  ، سعید رضایی در نشستی با مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی که به منظور بررسی وضعیت و روند تحصیل اتباع خارجی در مدارس شهرستان سمنان در اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: مانعی برای اتباع خارجی مقیم در شهرستان سمنان به منظور ادامه تحصیل در شهرستان سمنان وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای زمان ثبت نام دانش آموزان در مدارس شهرستان سمنان تا کنون 80 نفر از اتباع خارجی درخوست ثبت نام در مدارس این شهرستان را به اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان ارائه داده‌اند گفت: پیش بینی می‌شود با اجرایی شدن روند ثبت نام اتباع خارجی در استان سمنان شاهد افزایش چندین برابری این عدد باشیم.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان با اشاره به اینکه ارائه مدارک اقامتی معتبر برای متقاضیان تحصیل در مدارس شهرستان سمنان بر اساس قانون ضروری است تصریح کرد: ملاک مدرک اقامتی معتبر برای دارندگان مدارک اقامتی کارت آمایش 10 اتباع خارجی است.

رضایی با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر فراهم سازی زمینه تحصیل همه اتباع افغانستان در مدارس کشور خاطرنشان کرد: اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ است تا همه دانش‌آموزان اتباع لازم‌التعلیم امکان ادامه تحصیل در مدارس شهرستان سمنان را داشته باشند.

وی با اشاره به راه‌اندازی فرم حمایت تحصیلی اتباع خارجی در استان سمنان، این مهم را گامی بلند در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در این زمینه دانست.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان با تأکید مجدد بر اهتمام این اداره برای تحصیل همه اتباع خارجی در شهرستان سمنان خاطرنشان کرد: اتباع و مهاجران خارجی می‌توانند با مراجعه به نزدیک‌ترین آموزشگاه محل اقامت خود، در خواست ثبت نام تحصیل را ارائه کنند.

رضایی تأکید کرد: مراجعه به سامانه فرم حمایت تحصیلی، برای تعیین تکلیف ادامه تحصیل فرزندان اتباع و مهاجران خارجی در مدارس داخل کشور ضروری است.

۲۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۵:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید