اخبار

استفاده ازاتباع خارجی درشغل سرایداری بدلیل نقص قانون کار

استفاده ازاتباع خارجی درشغل سرایداری بدلیل نقص قانون کار
مالکان نیز به دلیل اینکه در قانون کار نیروهای ایرانی پس از مدتی اشتغال به وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی برای دریافت حقوق خود مراجعه می کند ترجیح می دهند از اتباع خارجی در حرفه سرایداری استفاده کنند.


 
حسین طلا نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به اینکه مالکان ویلاها ساختمان های مسکونی و اداری و صاحبان شرکت های خصوصی به دلیل قانون کار تمایلی برای استخدام نیروهای ایرانی ندارند، اظهار کرد: در امر سرایداری نه ایرانیان تمایلی به حرفه سرایداران دارند و نه مالکان به دلیل قانون کار در حرفه سرایداری تمایلی به استخدام نیروهای ایرانی دارند.
وی افزود: حرفه سرایداری زحمت زیاد ، مسئولیت بسیار و شرایط نامناسبی برای ایرانیان تلقی می شود و بیشتر ایرانیان تمایل به مشاغل فرهنگی دارند و یا علاقمند به مسئولیت های دولتی و کارمند بودن هستند.
طلا تصریح کرد: مالکان نیز به دلیل اینکه در قانون کار نیروهای ایرانی پس از مدتی اشتغال به وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی برای دریافت حقوق خود مراجعه می کند ترجیح می دهند از اتباع خارجی در حرفه سرایداری استفاده کنند.
وی در پایان گفت: بطوری که در قانون کار و حرفه سرایداری در صورت استخدام نیروهای ایرانی پس از مدت 4 ، 5 سال 30 ، 40 میلیون تومان از اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی صورت حسابی برای استخدام سرایداران ایرانی به آنها ارسال شود که آنها عکس العمل خوبی در این خصوص نخواهند داشت و ترجیح می دهند اقدام به استخدام نیروهای ایرانی نکنند در حقیقت باید مجلس در قانون کار در حرفه سرایداری نگاه ویژه داشته باشد و دراین امر بازنگری کند.
۲۲ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید