اخبار

مهاجرت‌ غیرقانونی اتباع خارجی یکی ازمهمترین مشکلات اجتماعی استان یزد،

مهاجرت‌ غیرقانونی اتباع خارجی  یکی ازمهمترین مشکلات اجتماعی استان یزد،
معاون استاندار یزد گفت: طرح اجرایی مبارزه با آسیب های اجتماعی در یزد تدوین شود.

به گزارش سرویس اجتماعی اشتغال اتباع خارجی ، محمدعلی طالبی ظهر امروز در نشست کارگروه اجتماعی استان یزد، با بیان اینکه پیشینه فرهنگی استان یزد شرایطی فراهم کرده، که معضلات اجتماعی به هیچ عنوان قابل گذشت نیست، اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلات اجتماعی استان یزد، مهاجرت‌ غیرقانونی اتباع خارجی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد با بیان اینکه استان یزد یکی از پر ترددترین استان‌های کشور از نظر گردشگری خارجی و داخلی است، افزود: آمار کودکان خیابانی استان یزد در تعطیلات نوروزی و پیک حضور گردشگران خارجی و داخلی در استان افزایش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به ضروت تدوین طرح اجرایی جامع، کامل و مشخص برای مقابله با افزایش آمار و ریشه‌کن کردن معضلات اجتماعی تصریح کرد: بحث کودکان خیابانی موضوعی مهم و حائز اهمیت در تأمین امنیت اجتماعی استان است.

وی ادامه داد: قسمت عمده و بسیار مهم فعالیت و اقدامات در مورد ساماندهی کودکان خیابانی، به اقدامات تخصصی بعد از جمع‌آوری از سطح شهر مربوط می‌شود، که در حال حاضر این مهم توسط بهزیستی با محوریت مددکاران در حال اجرا است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد عنوان کرد: عمده مشکلات ساماندهی کودکان خیابانی در استان یزد مربوط به کسانی است که فاقد کارت و هویت مشخص هستند.

وی خطاب به مسئولان و دست‌اندرکاران فرهنگی، اجتماعی و خدماتی شهر و استان یزد اظهار داشت: تمام دستگاه‌های دولتی در استان یزد باید با همکار بخش خصوصی و سازمان‌های مردم نهاد نسبت به حل مشکلات اجتماعی به ویژه ساماندهی کودکان خیابانی در سطح استان یزد اقدام کنند.

وی ‌خاطرنشان کرد:‌ مسئولیت رسیدگی و ساماندهی کودکان خیابانی و خانواده‌های بدسرپرست استان به عهده ارگان‌هایی از جمله بهزیستی، کمیته امداد ، شهرداری، استانداری و نیروی انتظامی است.

۷ اَمرداد ۱۳۹۴ ۱۷:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید