اخبار

جمع آوری کودکان خیابانی اتباع خارجی دریزد

جمع آوری کودکان خیابانی اتباع خارجی دریزد
مدیرکل بهزیستی استان یزد با اشاره به جمع آوری 110 کودک خیابانی در یزد، گفت: متأسفانه هیچ ضمانت اجرایی برای مصوبات آئین نامه ستاد ساماندهی کودکان خیابانی وجود ندارد.


 

به گزارش سرویس اجتماعی اشتغال اتباع خارجی، جلیل عفتی ظهر امروز در نشست کارگروه اجتماعی استان یزد، با اشاره به عضویت 12 دستگاه دولتی در کارگروه اجتماعی استان یزد اظهار داشت: با توجه به آمار و ارقام جامعه هدف کارگروه کودکان خیابانی در استان یزد، یک مرکز شبانه‌روزی نگهداری کودکان خیابانی در استان در حال فعالیت است.

مدیرکل بهزیستی استان یزد گفت: طبق آئین‌نامه ارسالی مراکز نگهداری کودکان خیابانی به 4 گروه مراکز سرپایی، مراکز نگهداری تا سقف 21 روز، مراکز میان مدت و مراکز بلند مدت تقسیم می‌شوند.

عفتی با اشاره به وجود مراکز سرپایی و نگهداری تا سقف 21 روز در استان یزد افزود: در آئین‌نامه ساماندهی کودکان خیابانی، سازمان بهزیسیتی متهعد شده تا با همکاری و همراهی شهرداری‌ها، نیروی انتظامی و دیگر دستگاه‌های دولتی نسبت به ارائه خدمات به کودکان خیابانی اقدام کند.

وی با اشاره به ضرورت تشکیل مراکز نگهداری کودکان خیابانی در شهرستان‌هایی با جمعیت بیش از 200 هزار نفر تصریح کرد: ارائه تسهیلات اعتباری اشتغال‌زا به خانواده‌های جویای کار، کودکان خیابانی بالای 15 سال و آموزش رایگان مهارت‌های شغلی به خانواده‌های آسیب‌پذیر از جمله تعهدات اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی در آئین‌نامه ستاد ساماندهی کودکان کار است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر فقط سازمان بهزیستی نسبت به ارائه خدمات به کودکان اقدام می‌کند، اظهار داشت: متأسفانه هیچ ضمانت اجرایی برای مصوبات آئین‌نامه ستاد ساماندهی کودکان خیابانی وجود ندارد.

وی کمبود اعتبارات استانی و کشوری، بالا بودن هزینه‌های درمانی و نگهداری کودکان خیابانی، نداشتن هویت مشخص، عدم پیگیری سریع از سوی خانواده‌ها، اتباع خارجی و عدم ذکر اداره اتباع در سامانه، لزوم ارائه دستور قضایی در زمان تحویل کودک به مرکز نگهداری، وجود اتباع خارجی بدون کارت اقامت معتبر و مقطعی بودن طرح‌های در حال اجرا را از جمله مشکلات و چالش‌های موجود کارگروه ساماندهی کودکان خیابانی در استان یزد عنوان کرد.

۷ اَمرداد ۱۳۹۴ ۱۷:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید