اخبار

در راستای منویات رهبری صورت گرفت؛ارائه تسهیلات ویژه برای تحصیل دانشجویان افغانی

در راستای منویات رهبری صورت گرفت؛ارائه تسهیلات ویژه برای تحصیل دانشجویان افغانی
رئیس دانشگاه علمی ـ کاربردی خراسان رضوی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص تسهیل در تحصیل اتباع افغانی در کشور گفت: با آسان‌سازی تحصیل دانشجویان افغانی و فراهم‌سازی تسهیلات وی‍ژه در این دانشگاه، در راستای گسترش آموزش‌های شغل محور این افراد گام برمی‌داریم.

مرتضی تشکری، رییس دانشگاه علمی- کاربردی استان خراسان رضوی، گفت: با آسان سازی تحصیل دانشجویان خارجی خارجی و فراهم سازی تسهیلات وی‍ژه در این دانشگاه، در راستای گسترش آموزش های شغل محور این افراد قدم برمی داریم.

تشکری با اشاره به نیاز آموزش های شغل محور در کشور های همسایه بخصوص افغانستان افزود: این دانشگاه در حال رایزنی برای تاسیس یک دانشگاه در خود کشور افغانستان به درخواست طرف افغان است، اما در حال حاضر این آموزش ها در دانشگاه های خراسان رضوی برای این افراد ارائه می شود.

وی در رابطه با محدودیت های ثبت نامی این اتباع گفت:  این اتباع در حال حاضر برای ثبت نام به دلیل تعریف کد ملی مجازی، مشکلی برای ثبت نام در دانشگاه ها ندارند و می توانند در ایران ادامه تحصیل دهند.

رییس دانشگاه علمی- کاربردی استان خراسان رضوی با اعلام یکسان بودن شهریه این اتباع خارجی با دانشجویان ایرانی افزود: شهریه اخذ شده از این افراد با دانشجویان ایرانی یکسان بوده و همانند دانشجویان ایرانی در برخی موارد برای آن ها تخفیفاتی نیز در نظر گرفته می شود.

وی در توضیح تسهیلات در نظر گرفته شده برای این افراد گفت: از جمله تسهیلاتی که برای این افراد در نظر گرفته شده برداشتن شرط معدل است. در گذشته این افراد باید حداقل معدل 14 برای ثبت نام می داشتند که این محدودیت اکنون برداشته شده است.

تشکری از زمان دهی به دانشجویان خارجی برای تکمیل مدارک اقامتی خود خبر داد و گفت:‌ دانشجویان فعلی این دانشگاه که مدارک اقامتی آن ها دچار مشکل شده است می توانند به مدت یک ترم از مرخصی بدون سنوات استفاده کرده و برای تمدید مدار ک اقامتی و تحصیل خود به کشور تابعه مراجعه نمایند.

۷ شهریور ۱۳۹۴ ۱۸:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید