اخبار

مجوز حضور 450 هزار تبعه افغانی در کشور صادر شد

مجوز حضور 450 هزار تبعه افغانی در کشور صادر شد
سخنگوی وزارت کشور گفت: معاونت امنیت وزارت کشور مجوز حضور 450 هزار تبعه افغانی را در قالب پاسپورت صادر کرده است.

به گزارش سرویس اجتماعی اشتغال اتباع خارجی :حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور با اشاره به طرح ساماندهی اتباع بیگانه اظهار کرد: معاونت امنیتی وزارت کشور طرح ساماندهی اتباع بیگانه از جمله اتباع افغان را تهیه کرده است و این طرح باید در شورای عالی امنیت ملی تصویب شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعدادی از اتباع افغانی به صورت غیر مجاز در کشور حضور دارند، افزود: یکی از کارهای خوبی که انجام گرفته ساماندهی برای حضور قانونی اتباع بیگانه از جمله افغانی‌ها است و در حال حاضر معاونت امنیتی وزارت کشور مجوز حضور حدود 450 هزار تبعه افغانی را در قالب پاسپورت صادر کرده که این کار مناسبی است.

امیری گفت: طبق طرحی که در حال انجام است، بحث بازگشت افغانستانی‌ها به کشورشان در دستور کار است که نیاز به یک کار فرهنگی دارد چرا که ما در کشور شاهد نسل سوم افغانی‌ها هستیم که بعضی از آنها حتی کشور افغانستان را ندیده و نشناخته‌اند لذا باید کار فرهنگی انجام شود.

سخنگوی وزارت کشور تاکید کرد: در حال حاضر هیئتی از وزارت کشور در افغانستان هستند و با مقامات این کشور در حال بررسی ساماندهی و بازگشت افغانی ها به کشور افغانستان هستند.

وی ادامه داد: امیدواریم نتیجه کارشناسی این هیئت به جایی برسد که در نشست وزیران کشور دو کشور منجر به عملیاتی شدن طرح شود.

امیری در خصوص صدور شناسنامه برای اتباع خارجه تصریح کرد: صدور شناسنامه برای اتباع بیگانه تابع مقرراتی است که براساس مقررات این کار صورت می‌گیرد.

۷ شهریور ۱۳۹۴ ۱۸:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید