اخبار

همه اتباع خارجی می‌توانند در مدراس ثبت‌نام کنند

همه اتباع خارجی می‌توانند در مدراس ثبت‌نام کنند
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: بر اساس هماهنگی هایی که با اداره کل اتباع خارجی انجام شده است حتی آن دسته از افرادی که فاقد اسناد شناسایی و هویتی هستند با مراجعه به مراکز ثبت نام در تهران قادر خواهند بود در مدارس ثبت نام کنند
به گزارش سرویس آموزشی اشتغال اتباع خارجی مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: بر اساس هماهنگی هایی که با اداره کل اتباع خارجی انجام شده است حتی آن دسته از افرادی که فاقد اسناد شناسایی و هویتی هستند با مراجعه به مراکز ثبت نام در تهران قادر خواهند بود در مدارس ثبت نام کنند.
اسفندیار چهاربند در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه همایش نوجوان سالم افزود: با همکاری اداره کل اتباع خارجی افرادی که فاقد اسناد هویتی هستند به تهران مراجعه می کنند و براساس تحقیقاتی که انجام می گیرد برای آن ها پرونده ای صادر می شود که بر طبق آن قادر خواهند بود در مدارس ثبت نام کنند.
وی گفت: بدین ترتیب امسال تبعه خارجی که امکان دسترسی به مدارس نداشته باشد باقی نمی ماند و پیگیری صدور مجوز اقامت این افراد از طریق مراجع قانونی صورت خواهد گرفت.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه ثبت نام این افراد از طریق مناطق 4، 15، 16 ، 9 و 5 صورت می گیرد ادامه داد: در دوره ابتدایی و متوسطه اول 20 هزار کلاس درس داریم و اگر حضور این اتباع تراکم یک کلاس را از 32 نفر بیشتر کند در این صورت مجبور به ایجاد نوبت دوم برای آن مدرسه خواهیم بود.
وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره مدارس چند نوبته تهران تاکید کرد: تعداد مدارس دو نوبته در سال تحصیلی جدید نسبت به سال قبل افزایش ندارد و شاید تعداد این مدارس بین مقاطع تحصیلی جابجا شود، یعنی مدارس دو نوبته دوره متوسطه کاهش یابد و به همان تعداد به مدارس دونوبته ابتدایی اضافه شود.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: با تعدیل و جابجایی 700 نیرو از مقاطع مختلف در مهر امسال با کمبود نیروی انسانی در تهران مواجه نیستیم.
اسفندیار چهاربند ادامه داد: در هفته گذشته با جابجایی 700 نیرو از سایر استان ها به تهران موافقت شدکه این نیروها در شرف انتقالی به تهران هستند.
وی تاکید کرد: بدین ترتیب با کمبود نیرو مواجه نیستیم و همه کلاس ها از معلمین با نشاط برخوردار می شوند.
۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید