اخبار

معاون استاندار مرکزی بر ساماندهی اتباع خارجی تاکید کرد

معاون استاندار مرکزی بر ساماندهی اتباع خارجی تاکید کرد
معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان مرکزی بر ساماندهی اتباع خارجی در این استان تاکید کرد و گفت: فعالیت های این افراد باید زیر نظر مسوولان انتظامی و امنیتی باشد.

  به گزارش سرویس استانی اشتغال اتباع خارجی شکرالله حسن بیگی روز سه شنبه در نشست ستاد ساماندهی اتباع خارجی استان مرکزی افزود: شرایط نا ایمن منطقه و شکل گیری گروهک های تروریستی از قبیل القاعده، داعش و جیش النصره وظیفه مسوولان نظام مقدس جمهوری اسلامی را نسبت به آرمان های انقلاب سنگین تر کرده است بنابراین مسوولان مربوطه و فرمانداران باید با هوشیاری و درایت منحصر به فرد خود همه فعالیت های اتباع خارجی را زیر نظر گرفته و با کوچکترین انحراف با جدیت برخورد کنند.
وی ادامه داد: برخورد مسوولان انتظامی و امنیتی استان مرکزی با اتباع خارجی نباید خارج از شئونات دین اسلام باشد اما رافت و مهربانی سفارش شده در این دین مبین نیز نباید باعث شود که مسوولان از توطئه های دشمنان غافل شوند.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان مرکزی بیان کرد: دستورات بسیاری از وزارت کشور مبنی بر ساماندهی اتباع خارجی به خصوص افاغنه به همه استانداری های کشور ابلاغ شده است که ما هم وظیفه داریم با جدیت تمام این مقوله را پیگیری کرده و نتایج حاصل شده را نیز در اسرع وقت گزارش کنیم.
وی تاکید کرد: شهرستان خنداب یکی از مناطق ممنوعه استان برای تردد اتباع خارجی است، اما گزارش هایی مبنی بر سکونت چندین خانواده افغان به استانداری مرکزی رسیده است، که فرمانداری این شهرستان وظیفه دارد با رعایت اصول اخلاقی این اتباع را از شهرستان خنداب خارج کند.
حسن بیگی یادآوری کرد: اتباع افاغنه ای که فاقد هویت هستند با چندین اسم و هویت در استان مرکزی به سر می برند و حتی سفرهای طولانی مدتی از این قشر از جامعه به کشورهای عراق و ترکیه گزارش شده است بنابراین مسوولان وظیفه دارند با جدیت و حساسیت تمام کوچکترین فعالیت های آنها را زیر نظر بگیرند.
وی در ادامه سخنان خود اتباع افاغنه را ملزم به رعایت مقررات و قوانین حاکم بر جامعه کرد و گفت: همانگونه که نظام مقدس جمهوری اسلامی شرایط زندگی ایمن و آرام را برای اتباع خارجی فراهم کرده آنها نیز باید خود را تابع مقررات و قوانین این کشور بدانند و از ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی دوری کنند چرا که در غیر این صورت با برخورد شدید نیروهای امنیتی و انتظامی مواجه می شوند.

***ورود اتباع افغان در شهرستان های اراک، ساوه و دلیجان مجاز است
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری استان مرکزی نیز در این نشست گفت: ورود اتباع افغان تنها در شهرستان های اراک، ساوه و دلیجان مجاز بوده و هر گونه سکونت و یا تردد آنان در دیگر نقاط استان غیر مجاز و در صورت مشاهده، متخلفان به مراجع قضایی معرفی می شوند.
مسعود فراهانی افزود: بیش از 70 مورد گشت ویژه از سوی نمایندگان نیروی انتظامی، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استانداری مرکزی در پنج ماه نخست سال جاری در نقاط مختلف استان انجام شد که بر اساس آن 580 تبعه افغان غیر مجاز دستگیر و کارفرمایان متخلف نیز بیش از دو میلیارد و 600 میلیون ریال جریمه شدند.
وی افزود: هم اکنون حدود 42 هزار تبعه افغان در نقاط مختلف استان مرکزی زندگی می کنند که حدود 20 هزار نفر دارای هویت و مابقی فاقد آن هستند.
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری استان مرکزی با بیان اینکه پنج هزار نفر از اتباع افغان در دو اردوگاه زرندیه و ابراهیم آباد اراک زندگی می کنند، گفت: پناهندگان در هر کشوری باید در تمامی موارد تابع قوانین و مقررات کشور میزبان باشند و این انتظار وجود دارد که پناهندگان خارجی در این استان نیز پایبند به مقررات تدوین شده باشند.
الزام اخذ مجوز از استانداری مرکزی برای اتباع افغان که قصد ازدواج با شهروندان ایرانی را دارند و منع بکارگیری اتباع افغان فاقد هویت از مهمترین مصوبات این نشست بود.
۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید