اخبار

مسئله مهاجرت محور اصلی انتخابات پارلمانی سوییس است.

مسئله مهاجرت محور اصلی انتخابات پارلمانی سوییس است.
بار دیگر در سوییس مسئله مهاجرت مطرح شده است وچهار هزار نامزد برای به دست آوردن دویست کرسی در پارلمان سوییس رقابت خواهند کرد.


به گزارش سرویس بین الملل اشتغال اتباع خارجی به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار، مردم سوییس امروز برای انتخاب نمایندگان پارلمان این کشور به پای صندوق های رای می روند. اصلی ترین محور این انتخابات موضوع مهاجران است.
طبق نظرسنجی ها حزب راست گرای ضد مهاجرت در این انتخابات پیروز خواهد شد.

خبرنگار شبکه در ژنو در این باره گفت بار دیگر در سوییس مسئله مهاجرت مطرح شده است. همان طور که می دانید سوییس در نهم فوریه سال دوهزار و چهارده با رفت و آمد آزاد در مرزها مخالفت کرد. این بدان معناست که سوییس به نظارت بر ورود اتباع خارجی به این کشور و همچنین محدودیت حضور مهاجران رای داده است.
دلیلی که برای این موضع گیری همواره مطرح می شود «حفظ سنت ها» است. مردم سوییس می گویند ما با داشتن ارتباط با جهانیان مخالف نیستیم بلکه خواهان نظارت بر کیفیت ورود مهاجران هستیم.

برای مثال در ارتباط با مهاجرت اتباع سوری باید گفت شماری از این افراد پذیرفته شدند. سیمونتا سوماروگا رییس جمهور سوییس به تازگی اعلام کرده است از ابتدای بحران سوریه با اتباع سوری که خانواده هایشان در سوییس بودند با لطف بسیاری رفتار شده است. به این افراد ویزا داده شده است.

سوییس نمی خواهد موج گسترده ای از مهاجران به این کشور هجوم آورند و همان اتفاقی بیفتد که هم اکنون در اروپا در جریان است. همان طور که هم اکنون در اروپا دیده می شود احترامی به قانون رفت و آمد آزاد گذاشته نمی شود و مرزها بسته شده اند.
چهار هزار نامزد برای به دست آوردن دویست کرسی در پارلمان سوییس رقابت خواهند کرد.

۲۶ مهر ۱۳۹۴ ۱۸:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید