اخبار

تبعیض نژادی علیه اتباع خارجی در کویت

تبعیض نژادی علیه اتباع خارجی در کویت
یک سازمان غیردولتی کویت روز دوشنبه درباره تبعیض هایی که اتباع خارجی در بیمارستان های دولتی این کشور با آن مواجه هستند، ابراز نگرانی کرد.


به گزارش اشتغال اتباع خارجی به نقل از خبرگزاری فرانسه ، سازمان غیردولتی «انجمن حقوق بشر کویت» تصریح کرد در این کشور ثروتمند و نفت خیز، اتباع خارجی از خدمات درمانی در بیمارستان ها بهره مند نیستند.

این سازمان در بیانیه ای اعلام کرد وزارت بهداشت علاوه بر این تصمیم گرفته است اتباع خارجی را در بیمارستان جدید دولتی که 1000 تخت دارد، نپذیرد. این بیمارستان به طور کامل به کویتی ها اختصاص دارد.

در این بیانیه آمده است «این تصمیم ها تبعیض نژادی را تقویت می کند، نقض آشکار حقوق بشر به شمار می آید و به ارزش های انسانی آسیب می زند.»

این سازمان غیردولتی اعلام کرد «این تبعیض نژادی به شکلی است که به چهره کویت در جهان خدشه وارد می کند و قانون اساسی کویت و قوانین و کنوانسیون های بین المللی را نقض می کند.»

کویت دو میلیون و 900 هزار خارجی را که به ویژه از جنوب شرقی آسیا، مصر و سوریه آمده اند پذیرفته است. یک میلیون و 300 هزار نفر بومی این کشور هستند.

کویتی ها از خدمات درمانی مجانی برخوردارند در حالی که خارجی ها باید سالانه عوارض 165 دلاری ( 145 یورو) پرداخت کنند تا بتوانند یک سال از این خدمات بهره مند شوند.

کویت محدودیت های دیگری نیز برای خارجی ها اعمال کرده است که از آن جمله می توان به شرایطی سختگیرانه برای اخذ گواهینامه رانندگی اشاره کرد.

دیگر کشورهای منطقه مانند عربستان سعودی و امارات عربی متحده نیز خدمات درمانی در مراکز دولتی را به جز در موارد اضطراری برای خارجی ها ممنوع کرده اند.
۳ آبان ۱۳۹۴ ۰۹:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید