اخبار

به سرمایه‌گذاری خارجی بدبین نباشیم

به سرمایه‌گذاری خارجی بدبین نباشیم
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران درباره چشم‌انداز فضای اقتصادی کشور بعد از اجرای برجام و همچنین ارائه بسته جدید اقتصادی دولت، معتقد است در این دوران نباید به سرمایه‌گذاری خارجی بدبین باشیم، چراکه سرمایه‌گذار خارجی با خود سرمایه، تکنولوژی و توان مدیریتی به همراه می‌آورد.


به گزارش اشتغال اتباع خارجی فرهاد فزونی گفت: اینکه تصور کنیم که این دو اتفاق به تنهایی می‌تواند باعث رونق اقتصادی در کشور شود، درست نیست.

وی افزود:‌ باید سعی کنیم از این اتفاقات به درستی و نحوه مطلوب بهره‌برداری کنیم، در این صورت است که این دو اتفاق می‌تواند مفید باید و شرایط بهتری را برای اقتصاد رقم بزند. در این زمینه باید اقدامات ضروری از سوی سازمان‌های مختلف انجام شود تا بتوانیم به بهره‌برداری برسیم.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با ارائه پیشنهاداتی گفت: در این شرایط اقدام موثری که می‌توان انجام داد، این است که سازمان‌های دولتی و همچنین بخش خصوصی به مسائل نگاه جزیره‌ای نداشته باشند. همچنین دولت و مجلس باید نسبت به ساده‌سازی قوانین و رفع قوانین مزاحم اقدام کنند؛ بنابراین باید اجازه داد قوانین مختلفی که در سطوح مختلف دولتی وجود دارد ساده شوند و از طرف دیگر باید وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی روند را برای استخدام نیرو‌های کار راحت‌تر کنند.

فزونی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به اهمیت سرمایه‌گذاری خارجی در کشور اشاره و اظهار کرد: نباید اینگونه تصور شود که حضور سرمایه‌گذار خارجی در کشور به ضرر ماست، کسانی که خودشان کاری را در انجام نمی‌دهند همیشه در مقابل سرمایه‌گذار خارجی جبهه می‌گیرند. باید اینگونه به این موضوع نگاه کرد که سرمایه‌گذار خارجی که به ایران می‌آید با خود سرمایه، تکنولوژی و توان مدیریتی به همراه می‌آورد و در کنار آن به دنبال برخورداری منافع خود نیز است.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران همچنین تصریح کرد: باید در این روند به دولت اطمینان کنیم چراکه دولت از وجود اقتصاددان بی‌بهره نیست و نسبت به مسائل آگاهی دارد و اهدافی را نیز دنبال می‌کند. ما وظیفه داریم از دولت حمایت و باور کنیم که دولت از موضوعات اطلاع دارد. برخی انتقادهایی که هر روز در رسانه‌ها بیان می‌شود باعث فرار سرمایه‌گذاری خارجی از کشور می‌شود،‌ مطمئنا چنین انتقادهایی نمی‌تواند سازنده باشد و باید توجه کنیم که دولت به کمک نیاز دارد.

۳ آبان ۱۳۹۴ ۰۹:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید