اخبار

بازدید دوره‌ای نمایندگان سازمان ملل از اردوگاه اتباع افغان

بازدید دوره‌ای نمایندگان سازمان ملل از اردوگاه اتباع افغان
نمایندگان کشورهای استرالیا، آلمان، کره، نروژ، ژاپن و تایلند با حضور در اردوگاه سلیمانخانی در تهران از نزدیک محل نگهداری اتباع افغان در ایران را بازدید کردند.

 به گزارش اشتغال اتباع خارجی ،همدانی، مدیرکل اتباع استان تهران با اشاره به اینکه ساماندهی اتباع بیگانه با کمک سازمان‌های بین المللی انجام می‌شد، گفت:‌ در حال حاضر ساماندهی اتباع بیگانه نیازمند دستگاه‌های مختلف داخلی و سازمان‌های بین المللی است.

وی با اشاره به اینکه رسیدگی به وضعیت اتباع افغان در کشور برعهده وزارت کشور و وزارتخانه‌های بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، وزارت امور خارجه و استانداری‌های کشور از جمله تهران است افزود:‌ امروز به همت اداره اتباع بیگانه وزارت کشور نمایندگانی از کشورهای استرالیا، آلمان، کره، نروژ، ژاپن و تایلند در اردوگاه اتباع خارجی افاغنه سلیمانخانی در استان تهران حضور یافته اند.

همدانی با تاکید براینکه جمعیت زیادی از اتباع افغان در ایران حضور دارند، گفت:‌ در گذشته کمک‌های سازمان‌های بین المللی برای نگهداری و ساماندهی اتباع خارجی افغان در ایران ضعیف بود بر این اساس با حضور نمایندگان کشورها وضعیت موجود بررسی می شود تا کمک هایی را در جهت بهبود شرایط به عهده بگیرند.

وی همکاری همه دستگاه ها برای نگهداری و حمایت از اتباع بیگانه در کشور و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل راضروری دانست و ادامه داد:‌ساخت کتابخانه و مراکز فرهنگی برای کمک به افاغنه و کمک های بهداشتی و درمانی از مهمترین نیازها در ساماندهی اتباع بیگانه در ایران است.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، مراسم بازدید دوره ای نمایندگان کشورهای استرالیا،آلمان،کره،نروژ،ژاپن و تایلند در محل اردوگاه سلیمانخانی برگزار شد.

  محسن همدانی همچنین در مراسم بازدید نمایندگان کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل از اردوگاه سلیمانخانی با اشاره به اینکه مجموع افراد خدمات رسان در اداره اتباع استان تهران صد نفر است گفت:‌ در چهار منطقه تهران امور خدمات رسانی به اتباع افغان و عراقی انجام می شود و مجموعه اردوگاه "سلیمانخانی" به عنوان یکی از این مناطق روزانه 500 اتباع بیگانه را برای انجام امور اداری پذیرش می کند.

وی با بیان اینکه قرار بود 300 هزار نفر از اتباع افغان دارای بیمه سلامت شوند گفت:‌ با مساعدت‌های اداره اتباع وزارت کشور و در صورت مساعدت سایر دستگاه ها برآورد ما در ارایه بیمه سلامت به یک میلیون نفر اتباع افغان می رسد.

وی گفت: در مجموعه اداره اتباع استانداری تهران براساس وظایف منطبق بر دینمان با همه مشکلات حقوقی و دیگر مشکلات موجود سعی می کنیم نهایت همکاری و خدمات رسانی به اتباع انجام شود.

همدانی افزود:‌بسیاری از کشورهای دنیا به کشور ما در زمینه تسهیلات به اتباع خارجی کمک رسانده اند و این قابل تشکر است اما واقعیت این است که جامعه پناهنگان و اتباع افغان احتیاج بیشتری به کمک بین المللی دارد.

مدیرکل اتباع استان تهران با اشاره به اینکه استانداری تهران همواره خدمات رسانی مطلوبی برای اتباع افاغنه داشته است گفت:‌خدمات رسانی ها در حوزه آموزش و پرورش،آموزش عالی و امکان ادامه تحصیل در دانشگاه ها حتی تا مقاطع دکتری به پناهندگان داده شده است.

وی خدمات رسانی درمانی و بیمه ای را از دیگر تسهیلات اداره اتباع استان تهران برای اتباع بیگانه عنوان کرد و گفت:‌ارایه تسهیلات به پناهندگان برای بازگشت به کشور خود یا دیگر کشورها از دیگر خدمات ارایه شده است.

همدانی ادامه داد:‌ در حقیقت پس از سی سال اتباع افغان حتی با وجود گذراندن تحصیلات برای بازگشت به کشورشان قصد ترک ایران را ندارند و هر روز بر انتظارات آنها افزوده می شود.

وی گفت:‌مجموعه اداره کل اتباع خارجی استانداری تهران با وجود ارایه خدمات و تسهیلات زیاد به اتباع افغانی همچنان راضی نیست و با نقطه ایده آل فاصله داریم که این مهم با کمک های بین المللی محقق می شود.

مدیرکل اتباع استان تهران افزود: کشورما هیچگاه در رسیدگی به اتباع بیگانه منتظر کمک های بین المللی نبوده است اما بی نیاز از کمک های بین المللی نیستیم.

همدانی عنوان کرد:‌ پیشنهاد ما به سازمان های بین المللی ساخت مکان های واحد برای اسکان و سرویس رسانی بهتر به اتباع بیگانه در همه شهرهای ایران است به این معنا که ساختمان هایی یک شکل با کمک های بین المللی در کشور برای خدمات رسانی ساخته شود.

وی با تاکید بر اهمیت حفظ کرامت اتباع بیگانه گفت:‌ اداره کل اتباع استان تهران در همه ابعاد خدمت رسان اتباع بیگانه افغان در کشور است.

همدانی با بیان اینکه قرار بود 300 هزار نفر از اتباع افغان دارای بیمه سلامت شوند گفت:‌با مساعدت های اداره اتباع وزارت کشور و در صورت مساعدت سایر دستگاه ها برآورد ما در ارایه بیمه سلامت به یک میلیون نفر اتباع افغان می رسد.

همچنین نمایندگان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ضمن تشکر از خدمات رسانی ایران به اتباع خارجی ارایه تسهیلات ایران به اتباع افاغنه را مطلوب ارزیابی کردند.

۶ آبان ۱۳۹۴ ۱۵:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید