اخبار

استفاده از ظرفیت مدارس غیرانتفاعی برای تحصیل اتباع خارجی در کرمان

استفاده از ظرفیت مدارس غیرانتفاعی برای تحصیل اتباع خارجی در کرمان
معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان گفت: ما خواهان استفاده از ظرفیت مدارس غیرانتفاعی برای تحصیل اتباع خارجی هستیم.

  به گزارش سرویس آموزشی اشتغال اتباع خارجی حمید ذکاء اسدی در شورای آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه برگزاری همایش نکوداشت «عطا احمدی» اقدامی نیکو است گفت: این همایش باید به نحو احسنت در استان برگزار شود.

وی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت تحصیل فرزندان اتباع خارجی، گفت: فرزندان اتباع خارجی نباید از تحصیل باز بمانند و باید زمینه تحصیل آنها در استان فراهم شود که البته باید هزینه های تحصیل را خودشان بپردازند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان گفت: ما خواهان استفاده از ظرفیت مدارس غیرانتفاعی برای تحصیل اتباع خارجی هستیم.

ذکاء اسدی همچنین به بحث بی سوادی اشاره کرد و گفت: باید در این مورد مهم طی هفته آینده جلسه ای برگزار شود و اقدامات لازم در امر انسداد مبادی بی سوادی و پوشش تحصیلی دانش آموزان دوره ابتدایی اتخاذ گردد.

وی خاطر نشان کرد: مشکلات پیش روی دانشگاه فرهنگیان و بنیاد فرهنگی قدس نیز با پیگیری های استاندار کرمان در حال مرتفع شدن هستند.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی، همچنین در این جلسه "محسن بیگی" مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اعلام برگزاری همایش تجلیل از خدمات «عطا احمدی» و زنده نگه داشتن تفکر و روش کاری وی افزود: کلیات کار آماده است و یکشنبه اول آذر ماه این مراسم با حضور مسئولین استان، خیرین مدرسه ساز، کارگران، پیمانکاران و همراهان عطا احمدی در تالار اجتماعات دانشگاه فرهنگیان واقع در میدان خواجو ابتدای خیابان سرباز برگزار می‌شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان همچنین از رونمایی کتاب‌هایی که در وصف «عطا احمدی» نگاشته شده است خبر داد و گفت: رونمایی از اثرهای هنری همچون پته، خوشنویسی، تهذیب، مس، نقاشی و رونمایی از تندیس و سایت پهلوان عطا احمدی نیز از برنامه های جانبی این همایش است.

وی همچنین از ساخت مستند تلویزیونی «عطای پهلوان»، ساخت و پخش آهنگ خیرین مدرسه ساز در آینده نزدیک خبر داد و گفت: یکی دیگر از کارهای ماندگار در خصوص تجلیل از اقدامات این پهلوان نام گذاری خیابانی در کرمان به نام عطا احمدی است که توسط شهرداری کرمان انجام می گیرد.

محسن بیگی در بخش دیگری از سخنانش به حضور 27 هزار دانش آموز اتباع خارجی در استان کرمان خبر داد و گفت: اداره کل اتباع استانداری همکاری بسیار خوبی در خصوص جلوگیری از سواستفاده برخی از افراد با آموزش و پرورش داشته است.

وی افزود: بیشترین مشکل با اتباع خارجی در شهرستان‌های بردسیر، رفسنجان و زرند است که برخی از مسائل حاشیه‌ای را به همراه داشته که گاه تبدیل به بحران شده ، باید از ظرفیت خوب واحدهای غیرانتفاعی استفاده کنیم و از هزینه کرد بیت المال جلوگیری نماییم.

۲۰ آبان ۱۳۹۴ ۱۴:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید