اخبار

طرح ضربتی جمع آوری متکدیان اتباع بیگانه در کرج اجرا شد

طرح ضربتی جمع آوری متکدیان اتباع بیگانه در کرج اجرا شد
معاون خدمات شهری شهرداری کرج از اجرای طرح ضربتی جمع آوری متکدیان اتباع بیگانه در این کلانشهر خبرداد.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی  ،حسن مدیر روستادر این خصوص گفت: این طرح طی دو مرحله در منطقه دو شهرداری کرج عملیاتی شد.  

وی ادامه داد: اعلام گزارش های مردمی به سامانه 137 (فوریت های خدمات شهری) و اظهار گلایه شهروندان از افزایش حضور متکدیان خارجی در سطح شهر، معاونت خدمات شهری را بر آن داشت تا اجرای طرح ضربتی نسبت به جمع آوری و ساماندهی آنها اقدام نماید.

 به گفته وی ،در این طرح دو مرحله ای که با همراهی نهادهای قضایی و انتظامی اجرا شد، حدود 40 متکدی که از اتباع کشورهای خارجی (عموما پاکستانی) هستند، جمع آوری شده و جهت اعمال قانون و بازگشت به سرزمین خویش تحویل دستگاه های متولی امر شدند. 

معاون خدمات شهری شهرداری کرج اظهار داشت: حضور متکدیان در سطح شهر ضمن ایجاد خدشه به سیما و منظر شهری، روح و روان شهروندان را نیز با آسیب و خلل مواجه می کند که در این ارتباط برغم اقدامات صورت گرفته اما استقبال مردم از گدانماها مانع از ساماندهی و رفع کامل این معضل می شود. 

مدیر روستا افزود: سالانه چندین طرح ضربتی و فوری در راستای جمع آوری متکدیان خارجی اجرا می شود اما متاسفانه به دلیل چرخه معیوب مقابله با حضور متکدیان در معابر و پشت چراغ قرمزها، این افراد دوباره به فعالیت های غیرقانونی خویش ادامه می دهند. 

وی ادامه داد: افرادی که تحت لوای نیاز مالی نسبت به تکدی گری اقدام می کنند، عموما کلاهبردار و متخلف هستند و با سوء استفاده از نیت های خیرخواهانه شهروندان و انسان های نیکوکار، به کسب درآمد سرشار بدون هیچ زحمت و تلاشی روی آورده اند. این نوع کسب روزی بر اساس آموزه های دینی و شرعی حلال نیست و ما نباید به حرام خوری در جامعه دامن بزنیم.

 مدیر روستا همچنین گفت: متکدیان عمدتا افرادی هستند که از توانایی جسمی و روحی برای حضور در بازار کار و کسب روزی از طریق حلال و مشروع برخوردار می باشند و باید به سمتی حرکت کنیم که نیازمندان واقعی از طریق کمیته امداد حضرت امداد خمینی (ره) و دیگر موسسات خیریه به رفع نیازهای خویش بپردازند.

 به گفته وی، حضور متکدیان خارجی در شهرهای ایران بوِیژه کلانشهرها دارای آسیب ها و تهدیدهای فراوانی است که مسئولان باید هوشیاری لازم را در این مقوله به خرج دهند و در کنار شهرداریها، در مقام جمع آوری و بازگشت ایشان به کشورهای متبوع خویش برآیند.

 وی بیان کرد: این افراد با ورود به کشور، بسیاری از بیماری ها و دیگر مشکلات را برای هم کشور سوغات می آورند و در شرایطی که نیازمند واقعی در شهرمان کم نداریم، روا نیست که این کمک ها در مسیری غلط به جیب عده ای سودجود و کلاهبردار رود.

 منطقه دو کرج از مناطق هسته ای کلانشهر کرج است و عموما متکدیان در این منطقه از کلانشهر کرج بیشتر از سایر مناطق فعالیت می کنند.

۲۰ آبان ۱۳۹۴ ۱۴:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید