اخبار

رشد ۲۸ درصدی صدور کارت کار برای اتباع خارجی در گلستان

رشد ۲۸ درصدی صدور کارت کار برای اتباع خارجی در گلستان
گرگان- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت: سه هزار و ۹۱۸ مورد کارت کار در سال ۹۳ و امسال نیز ۳ هزار و ۹۲۴ مورد کارت کار برای اتباع خارجی صادر شد که امسال رشدی ۲۸ درصدی را شاهد بودیم.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی، امراله عباسی، در همایش تخصصی شناسایی و ساماندهی اشتغال اتباع خارجی غیرمجاز با بیان این که امسال ۱۱ مورد و در سال گذشته ۹ مورد پروانه کار برای اتباع خارجی در استان گلستان صادر شد، اظهار کرد: امسال نیز ۳ هزار و ۹۲۴ مورد کارت کار برای اتباع خارجی صادر شد که امسال رشدی ۲۸ درصدی را شاهد بودیم.

وی از ۸۰۰ مورد بازرسی برای شناسایی اتباع غیرمجاز در گلستان خبرداد و افظهار کرد: در قالب ۸۸۸ مورد بازرسی ۵۹ تابعه خارجی شناسایی شد.

وی افزود: کارفرمایان به کارگیرنده این اتباع نیز به پرداخت ۱۲۱ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده و این جرائم وصول شد.

عباسی با بیان این که استان گلستان ۳ دفتر کفالت در گرگان و گنبد کاووس دارد، اظهار کرد: شاغل ساختمانی، کشاورزی، جمع آوری ضایعات جزو مشاغلی است که بیشترین اتباع خارجی به آن مشغول هستند.

وی ادامه داد: استان گلستان با توجه به تنوع جغرافیایی و اقلیمی و توسعه یافتگی مردم، اتباع خارجی زیادی را در خود جای داده است که این حضور اتباع خارجی باید  بر اساس مقررت و قوانین باشد.

عباسی تصریح کرد: اشتغال غیر مجاز اتباع بیگانه در بنگاه های اقتصادی آثار متفاوتی دارد که لطمه فرهنگ کار از مهمترین این آثار است.

وی تاکید کرد: تفاوت نیروی کار ایرانی و خارجی در این است که نیروی کار ایرانی نگرشی اعتقادی در کنار ارزش افزوده دارد اما در سال های گذشته عواملی دست به دست هم داد که نیروی کار ایرانی منزوی شد.

عباسی خاطر نشان کرد: فرهنگ کارگر به هر دلیلی ضعیف شود در چانه زنی های قوانین و مقررات ضعیف شده و مانع از توسعه اقتصادی کشور می شود.

۱۸ آذر ۱۳۹۴ ۱۵:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید