اخبار

توزیع بسته آموزشی و بهداشتی در میان اتباع خارجی در قزوین

توزیع بسته آموزشی و بهداشتی در میان اتباع خارجی در قزوین
مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استان قزوین گفت: از ابتدای سال‌ تاکنون 3200 بسته آموزشی و بهداشتی در میان اتباع و مهاجران خارجی توزیع شده است.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی «بهمن عشایری»، اظهار کرد: در راستای اجرای طرح ارتقاء بهداشت، سلامت و توجه به این مهم بسته‌های آموزشی و بهداشتی در میان اتباع و مهاجران خارجی توزیع شد.

وی افزود: در راستای ارتقاء سلامت و بهداشت اتباع خارجی در استان قزوین بسته‌های بهداشتی که از محل کمک‌های این اداره‌کل و کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان تهیه شده بخشی از این اقدام توسط این اداره‌کل، در اختیار اداره‌کل آموزش و پرورش استان و مراکز بهداشت شهرستان قزوین قرار داده شده است، که از ابتدای سال‌ تاکنون 800 بسته بهداشتی خانوار در میان اتباع و مهاجران خارجی توزیع شد.

عشایری هم‌چنین از توزیع 2400 بسته بهداشتی بانوان نیز در محلات و حاشیه‌های شهر قزوین به‌ویژه ناحیه شهری چوبیندر، ناصرآباد، شهر اقبالیه و سایر نقاط دارای تمرکز و سکونت اتباع خارجی در میان اقشار آسیب‌پذیر و خانواده‌های بدون سرپرست و نیازمند خبر داد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری قزوین در ادامه در خصوص ایجاد تسهیلات لازم برای ارتقاء سطح کیفیت بهداشت در خانواده‌ها با توجه به وجود آداب و فرهنگ‌های خاص در میان قومیت‌های مختلف اتباع، ضرورت تجهیز امکانات مراکز بهداشت و برطرف کردن مشکلات بیمه اتباع به‌عنوان یک اصل مهم اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به جمعیت اتباع مجاز و غیرمجاز که در استان قزوین اقامت دارند و تبعات ناشی از رعایت نکردن مسائل بهداشتی توسط آن‌ها که گریبانگیر جامعه ما خواهد بود.

عشایری تصریح کرد: اقدامات آموزشی از جمله برگزاری کارگاه‌های آموزشی هم‌چنین تهیه بروشورهای آموزشی به اتباع خارجی ارائه شده است، چون تدوام فرهنگ‌سازی آموزش مسائل بهداشتی می‌تواند در کاهش هزینه‌های ناشی از بیماری‌های اتباع در سطح جامعه مثمر ثمر باشد که این مهم با جدیت تمام و اهتمام استانداری در حال پیگیری و انجام است.

۱ دی ۱۳۹۴ ۱۷:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید