اخبار

تکریم اتباع خارجی باعث انتقال فرهنگ ایرانی اسلامی به جهان می شود

تکریم اتباع خارجی باعث انتقال فرهنگ ایرانی اسلامی به جهان می شود
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تکریم اتباع خارجی باید اولویت دستگاه های مختلف به ویژه سازمانها و ادارات دست اندرکار باشد تا از این طریق فرهنگ غنی ایرانی اسلامی به کشورهای جهان انتقال یابد.
به گزارش اشتغال اتباع خارجی علی اوسط هاشمی روز پنجشنبه در دیدار با کارکنان اداره اتباع و مهاجران خارجی استانداری سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: باید به دو کشور «افغانستان و پاکستان» به عنوان دوست و همسایه ما که در شرایط سخت در کنار ما بوده و درهای آنها به روی ایران باز بود توجه خاصی کرد.
وی ادامه داد: کارکنان اداره اتباع و مهاجران باید به حسن رفتار با اتباع خارجی دقت کنند.
وی با اشاره به اینکه احترام از نیاز های انسانی است افزود: انسان ها توان تحمل بسیاری از مشکلات را دارند اما بی احترامی باعث از بین رفتن حرمت افراد می شود.
استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: باید با رفتار درست و تکریم اتباع خارجی از این افراد سرمایه ساخت تا واقعیت های ایران اسلامی را در خارج از مرزها بازگو کنند.

هاشمی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران خدمات زیادی به اتباع خارجی ارائه کرده که نباید با بد رفتاری باعث از بین رفتن آثار این خدمات شد.

وی خاطر نشان کرد: ایران اسلامی همواره از حق مظلومان دفاع و علیه ستمگران قیام کرده است.

وی اظهار داشت: افغانستان یکی از پنج کشوری است که بیشترین میزان مبادله و تجارت را با ایران را داشته و نباید دوستی با آن را از دست داد.

وی افزود: بخش زیادی از آبادانی منطقه سیستان در شمال استان به وسیله همکاری کشور افغانستان و مردم آن کشور میسر است.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: باید در دل مردم کشورهای همسایه جای داشت و از این طریق برای کشور به منظور توسعه روابط خارجی فرصت سازی کرد.

هاشمی گفت: اردوگاه های نگهداری اتباع خارجی باید به گونه ای طراحی شود تا در صورت وجود نداشتن اتباع خارجی، از آنها استفاده های فرهنگی ورزشی و امثال آن شود.

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار اظهار داشت: هم اینک در سیستان و بلوچستان هشت اردوگاه برای سامان دهی و نگهداری از اتباع خارجی وجود دارد.

علیرضا شهرکی خاطر نشان کرد: در یکسال گذشته تا کنون 87 مورد پروانه زناشویی اتباع خارجی در استان صادر شده که در مقایسه با سالهای گذشته رشد چشمگیری داشته است.

وی بیان کرد: مسایل مربوط به وضعیت بهداشت و درمان اتباع خارجی از دغدغه های اصلی بوده که هم اینک به سطح قابل قبولی رسیده است.

۱۲ دی ۱۳۹۴ ۱۷:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید