اخبار

شناسایی 87 اتباع خارجی در واحدهای تولیدی استان لرستان

شناسایی 87 اتباع خارجی در واحدهای تولیدی استان لرستان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با تاکید بر بازرسی‌های فنی مدام از واحدهای تولیدی از کاهش 40 درصدی حوادث ناشی از کار در استان در 9 ماهه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی، علی آشتاب در گفت‌وگو با خبرنگاران استان لرستان در خصوص عملکرد کمیته‌های نظارت فنی کار اظهار داشت: به منظور حُسن اجرای قانون کار، نظارت بر ایمنی، حفاظت فنی و بهداشت بازرسان کار به واحدهای تولیدی و اقتصادی استان سرکشی می‌کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از هشت هزار و 769 بازرسی کار در 9 ماهه اول سال جاری خبر داد و افزود: 171 کمیته نظارت فنی و بهداشت کار در استان وجود دارد که این تعداد دارای روندی افزایش بوده است.

وی برگزاری دوره‌های تخصصی ایمنی و بهداشت کار را از دیگر وظایف این اداره دانست و بیان کرد: در سال جاری سه هزار و 800 ساعت به ازای نفر دوره‌های تخصصی ایمنی کار در واحدهای تولیدی برگزار شده است.

این مسئول از کاهش 40 درصدی حوادث ناشی از کار در لرستان خبر داد و اضافه کرد: در 9 ماهه اول سال گذشته 273 حادثه ناشی از کار در استان رخ داده است که این تعداد در زمان مشابه امسال به 162 حادثه کاهش یافته است.

آشتاب بازرسی‌های مداوم و نظارت بر عوامل سخت و زیان‌آور، عملکرد خوب کمیته‌های نظارت فنی، برگزاری دوره‌های تخصصی ایمنی را عامل کاهش حوادث ناشی از کار در استان لرستان دانست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت اتباع خارجی در واحدهای تولیدی اقتصادی استان اشاره کرد و گفت: 87 تبعه خارجی غیرمجاز در واحدهای تولیدی و اقتصادی استان در 9 ماهه اول سال 94 شناسایی شده‌اند.

وی با تاکید به اینکه یکی دیگر از وظایف این اداره کل، بازرسی و شناسایی اتباع خارجی در واحدهای تولیدی است، تصریح کرد: در سال جاری 795 مورد بازرسی در سال جاری با کمک و همکاری نیروی انتظامی جهت شناسایی این افراد صورت گرفته است و تاکنون 15 کارفرما به مراجعه قضایی معرفی شده‌اند.

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان ادامه داد: به جای اتباع خارجی شناسایی شده در واحدهای تولیدی استان 87 نفر دیگر جهت کار جایگزین شده‌اند.

آشتاب در پایان تاکید کرد: جهت ساماندهی اتباع خارجی جهت کار در حوزه مشاغل خاص برای آن‌ها پروانه کار صادر می‌شود که در 9 ماه گذشته از سال جاری سه مورد پروانه کار صادر شده است.

۱۲ دی ۱۳۹۴ ۱۷:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید