اخبار

27 هزار دانش‌آموز اتباع خارجی در کرمان تحصیل می‌کنند

27 هزار دانش‌آموز اتباع خارجی در کرمان تحصیل می‌کنند
رئیس اداره مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش کرمان گفت: 27 هزار دانش‌آموز اتباع خارجی در استان کرمان مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش سرویس آموزشی اشتغال اتباع خارجی حسین میرزایی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان در ارتباط با وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان اتباع خارجی در کرمان اظهار داشت: سال تحصیلی جاری 27 هزار نفر دانش‌آموز اتباع خارجی در برخی شهرستان‌های استان کرمان که ممنوعیت حضور ندارند، مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه سال تحصیلی گذشته 17 هزار نفر دانش‌آموز اتباع خارجی در استان کرمان مشغول به تحصیل بودند، افزود: جمعیت دانش‌آموزان اتباع خارجی امسال 60 درصد رشد داشته‌است.

میرزایی تصریح کرد: وضعیت نسبتا مطلوبی در ساماندهی دانش‌آموزان اتباع بیگانه در استان کرمان داریم و سازمان‌های مردم‌نهاد خارجی از طریق اداره کل اتباع خارجی به سمت ما آمده‌اند.

وی ادامه داد: مدرسه خاص اتباع خارجی نیز که توسط کمیساریای عالی امور پناهندگان تامین منابع شده‌بود به شکل مناسبی در اختیار گذاشته‌شده و در حال فعالیت است.

ماشاء‌الله حسنی رئیس مجمع خیران مدرسه‌ساز استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به حضور و مشارکت خیران در ساخت مدارس استان اظهار داشت: با توجه به کمبودهایی که در زیرساخت‌های آموزش و پرورش در استان داریم، مشارکت خیران از ضروریات است.

وی خواستار عدم تغییر نام مدارس خیرساز شد و بیان داشت: هدف مجمع خیران مدرسه‌ساز، تکریم خیران، اجرای اهداف خیرخواهانه و جذب کمک‌های مردمی بوده‌است.

حسنی تصریح کرد: ما مجمع خیران مدرسه‌ساز را اقتصاد مقاومتی برای استان می‌دانیم و درخواست حمایت از آن را داریم.

۲۱ دی ۱۳۹۴ ۱۶:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید