اخبار

اهمیت اشتغال وتردد قانونمنداتباع خارجی دراستان گلستان است

اهمیت اشتغال وتردد قانونمنداتباع خارجی دراستان گلستان است
"یحیی خاکی"فرماندار گرگان ه گفت: آنچه که برای ما مهم است حضور،اشتغال و تردد قانونمند اتباع خارجی در مرکز استان می باشد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان گرگان ،جلسه ستاد ساماندهی اتباع خارجی شهرستان گرگان با حضور "دکتر خاکی"فرماندار مرکز استان ،"دهرویه "مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان و اعضای ستاد در فرمانداری برگزار شد .

"یحیی خاکی"فرماندار گرگان در این جلسه گفت: آنچه که برای ما مهم است حضور،اشتغال و تردد قانونمند اتباع خارجی در مرکز استان می باشد و طبق قانون نیز با اشخاص دارای مجوز قانونی با عرف بین المللی برخورد خواهد شد و بستر مناسب برای خروج افرادی که باید بطور تدریجی و یا قطعی از استان و شهرستان خارج شوند فراهم می باشد.

فرماندار با اشاره به ضرورت حضور و اشتغال قانونمند اتباع خارجی اظهار داشت: دستگاههای امنیتی ،انتظامی و ادارات ذیربط باید جهت اجرای قوانین مربوط به اتباع نظارت کافی داشته باشند .

وی در خصوص شناسایی اتباع غیر مجاز تأکید کرد :بخشداران ،دهیاران باید با همکاری نیروی انتظامی و دیگر ادارات ذیربط باید به تهیه بانک اطلاعاتی و شناسایی افراد اقدام نمایند و با کارفرمایانی که از اتباع خارجی غیرمجاز در کارها استفاده می نمایند طبق قانون برخورد خواهد شد .

همچنین در این جلسه "مهدی دهرویه"مدیر کل اموراتباع و مهاجرین خارجی استان نیز با اشاره به رفتارهای مبتنی بر رأفت اسلامی دولتمردان و اقشار مختلف جامعه با اتباع ،برنامه های اداره کل برای بازگشت داوطلبانه و تدریجی اتباع خارجی را تشریح کرد.

در ادامه نیز پیرامون جایگزینی نیروی کار ایرانی در کارگاه های دارای کارگر خارجی تصمیماتی گرفته شد.

۲۸ دی ۱۳۹۴ ۱۶:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید