اخبار

پوشش بیمه اتباع خارجی استان بوشهر

پوشش بیمه اتباع خارجی استان بوشهر
براساس موافقت نامه منعقد شده بین سازمان بیمه سلامت و کمیساریای سازمان ملل پوشش بیمه اتباع خارجی نیز در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش اشتغال اتباع خارجی رمضانی مدیر کل بیمه سلامت استان بوشهرگفت: در آذرماه سال جاری علاوه بر ساکنان استان بوشهر براساس موافقت نامه منعقد شده بین سازمان بیمه سلامت و کمیساریای سازمان ملل پوشش بیمه اتباع خارجی نیز در دستور کار قرار گرفت.
مدیرکل کل بیمه سلامت استان بوشهر بیان کرد: اتباع خارجه در سه دسته زیر پوشش بیمه ای قرار گرفته و در دسته نخست که شامل بیماران خاص است تمام هزینه های آنان رایگان است.
رمضانی افزود: در مورد دسته دوم اتباع خارجی آسیب پذیر 75 درصد هزینه بیمه آنان از سوی کمیساریای سازمان ملل و در دسته سوم اتباع خارجی عادی و غیر آسیب پذیر نیز برای هر شش ماه 970 هزار ریال هزینه درمانی از آنان دریافت خواهد شد.
وی یادآور شد: در اجرای موافقت نامه منعقد شده تاکنون یکهزار نفر از اتباع خارجه ساکن استان بوشهر و داری مجوز زیر پوشش سازمان بیمه سلامت قرار گرفتند.
رمضانی بیان کرد: علاوه بر بیمه سلامت همگانی و طرح تحول در نظام سلامت در ارتباط با بیماران خاص و صعب العلاج سطح تعهدات پرداخت هزینه داروهای آنان از 70 درصد به بیش از 90 درصد و برخی از داروها نیز به طور 100درصد پوشش داده می شود.
۲۸ دی ۱۳۹۴ ۱۶:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید