اخبار

برگزاری دوره‌های کارآفرینی و توانمندسازی برای اتباع افغانی در سمنان

برگزاری دوره‌های کارآفرینی و توانمندسازی برای اتباع افغانی در سمنان
معاون آموزش پژوهش و برنامه‌ریزی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان، از برگزاری دوره آموزشی کارآفرینی با رویکرد KAB ویژه اتباع افغانی در مهمانشهر سمنان خبر داد.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی، «سیدحسین شاهچراغ» با اعلام این خبر اظهار کرد: ارائه آموزش‌های مهارتی در راستای توانمند‌سازی اتباع بیگانه از طریق انعقاد تفاهم‌نامه با وزارت کشور از جمله برنامه‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور بشمار می‌رود که هدف از اجرای آن، توانمندسازی و بازگشت اتباع بیگانه به کشور خود بر اساس مدل‌های بین‌المللی ارائه شده است.

وی افزود: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان در همین راستا، نسبت به برگزاری دوره آموزشی کارآفرینی با رویکرد KAB سطح کامل ، برای 12 نفر از مهاجرین افغانستانی دختر در محل مهمانشهر سمنان اقدام کرد.

شاهچراغ همچنین یادآور شد: در این دوره آموزشی، کارآموزان با مفاهیم کارآفرینی، بررسی مسیر شغلی کارآفرینانه، شناسایی بنگاه‌های کوچک کسب و کار، خلق ایده‌های خوب و شناسایی فرصت کسب و کار، تدوین طرح کسب وکار، مدیریت و اداره یک بنگاه کسب و کار آشنا شده و زمینه حضور آنان در آزمون پایان دوره در بهمن‌ماه امسال نیز فراهم شد.

وی هم‌چنین از برگزاری دوره آموزشی رعایت نکات ایمنی و زیست‌محیطی در معادن سطحی غرب استان سمنان خبر داد.

معاون آموزش پژوهش و برنامه‌ریزی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان، گفت: این دوره آموزشی توسط مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای گرمسار و سمنان و با هدف ارتقای توانمندی کارگران معادن استان سمنان، برگزار شد.

شاهچراغ یادآور شد: پیش از این نیز دو دوره آموزشی رعایت نکات ایمنی، بهداشتی و زیست‌محیطی در معادن زیرزمینی در محل معادن مهمان دویه غربی دامغان و کلاریز مرکزی شاهرود با حضور کارگران معادن منطقه با برگزار شده بود.

۳ بهمن ۱۳۹۴ ۱۶:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید