اخبار

با بکارگیری نیروی کار غیر مجاز برخورد قانونی صورت می گیرد

با بکارگیری نیروی کار غیر مجاز برخورد قانونی صورت می گیرد
سیامک وطن خواه گفت: کارفرمایان در صورت نیاز به نیروی کار اتباع افاغنه صرفاً مجاز به استفاده از افرادی هستند که دارای کارت کار می باشند که بر اساس قانون و برای تعدادی محدود از مشاغل تعیین شده صورت گرفته است.

به گزارش اشتغال اتباع خارجی وطن خواه معاون کارآفرینی و اشتغال استان بوشهرگفت: در راستای ساماندهی و ضابطه مند نمودن اشتغال اتباغ افغانی در استان و بر اساس قوانین و مقررات جاری کشور در سال جاری برای 2993 نفر از اتباع افاغنه در استان کارت کار در مشاغل خاص تعیین شده صادر گردیده و از این محل بیش از پنج میلیارد و 500 میلیون تومان وصول و به حساب خزانه واریز شده است.

مدیر کارآفرینی و اشتغال با اشاره به عملکرد 9 ماهه اشتغال اتباع خارجی در استان بوشهر گفت: طی 8 جلسه هیات فنی اشتغال با صدور  27 مورد روادید ورود با حق کار، 13 مورد تمدید روادید و 19 مورد ابطال پروانه کار با میزان وصولی بیش از 100 میلیون ریال، موافقت نموده است.

سیامک وطن خواه در خصوص توزیع کارت موقت کار اتباع خارجی (اتباع افاغنه) افزود: در راستای اجرای اصل 44  قانون اساسی و با تایید شورای عالی امنیت ملی، دو دفتر کفالت اقامت و اشتغال اتباع خارجی در استان راه اندازی گردید.

وطن خواه تصریح کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بخشی از خدمات خود را در زمینه اشتغال اتباع خارجی (اتباع افاغنه) را به این موسسات که وظیفه ساماندهی و رسیدگی و نهادینه کردن قوانین مربوط به اقامت و اشتغال اتباع خارجی و دفاع از حقوق اتباع خارجی در کشور دارند واگذار نمود.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به اینکه با بکارگیری نیروی کار غیر مجاز برخورد قانونی صورت می گیرد، گفت: در بخش بازرسی و شناسایی اتباع خارجی غیر مجاز نیز تعداد 1496 مورد بازرسی از کارگاهها انجام شده است که از این تعداد 570 مورد تبعه خارجی غیر مجاز شناسایی و 161 برگ جریمه صادر و 57 مورد معرفی کارفرمایان متخلف به مراجع قضایی و 48 مورد جایگزینی نیروی کار ایرانی انجام شده است و مبلغ وصولی وفق بند ج ماده 11 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت نیز بیش از 115 میلیون ریال بوده است.

۳ بهمن ۱۳۹۴ ۱۶:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید