اخبار

یک سوم اتباع خارجی تحت پوشش بیمه درمانی هستند

یک سوم اتباع خارجی تحت پوشش بیمه درمانی هستند
رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: یک سوم اتباع خارجی، حدود 250 هزار نفر تحت پوشش بیمه درمانی قرار دارند.
به گزارش اشتغال اتباع خارجی محمود سروش رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت‌ بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت  در خصوص خدمات درمانی برای اتباع خارجی در کشور گفت:حدود 850 هزار نفر اتباع خارجی غیرمجاز در کشور وجود دارند و از این تعداد حدود 250 هزار نفر تحت پوشش بیمه‌ سلامت قرار گرفته‌اند که تقریباً یک سوم تحت پوشش قرار گرفتند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت تلاش دارد، این تعداد را به 500 هزار نفر برساند و پوشش بیمه‌ای را افزایش دهد. اما باید منابع مالی لازم نیز فراهم شود.
سروش در خصوص برنامه‌هایی که برای تأمین منابع مالی جهت پوشش بیمه‌ای اتباع خارجی نیاز است، عنوان کرد: برای تأمین مالی قراردادی بین بیمه، وزارت بهداشت، اداره اتباع و کمیساریای عالی بسته شد؛ اما وزارت بهداشت منتظر منابع مالی نمی‌ماند و برنامه‌هایی برای تسریع این اقدامات دارد.
وی در پایان گفت: با بهبود وضعیت خدمات پزشک خانواده در شهرها و روستا، به تدریج اتباع نیز از خدمات درمانی بهتری، برخوردار می‌شوند.
۶ بهمن ۱۳۹۴ ۱۵:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید